Kordon Yine Darma Duman!

Konak Belediyesi’nin 18 mekan için gürültü nedeniyle kapatma kararı almasının hemen ardından Kordon esnafı bu kez de Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin işgaliye operasyonuyla uyandı.

Kordon Yine Darma Duman!

Kordon’da esnafla yönetimler arası huzur bir türlü sağlanmıyor. Tente, alan işgali ve telif krizi derken son olarak Konak Belediyesi’nin kararıyla gürültü ekseninde 18 mekan için kapatma cezası çıkmasıyla sarsılan esnaf bu sabah da Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin ‘işgal’ operasyonuyla uyandı.

1. Kordon'da işgaliye hakkı olmamasına karşın kaldırımı işgal eden esnafa yönelik operasyon düzenledi. Pasaport semtinde yaya yolunu işgal eden iki işyerinin masa ve sandalyeleri toplanırken vatandaş da zabıtaya destek verdi. Sabah saatlerinde başlayan denetimlere çok sayıda zabıta memuru ile polisler katıldı.

Belediye ekipleri, işgal alanı dışında kalan yaya yoluna sandalye ve masalarını koyan işletmelerin mekânlarının dış bölümündeki masa, çiçek ve sandalyelerin tümünü topladı. 1. Kordon’da da bir işyerinin tentesi uygun olmadığı için söküldü. Zabıta ekiplerinin Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndaki işletmelerin yasadışı işgaline karşı da operasyon yaptığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER