Konyalı İşadamları İle Buluştu

AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında İzmir’de yaşayan Konyalı işadamları ile bir araya geldi. Kaya Termal Otelde yapılan toplantıda Binali Yıldırım, işadamlarının sorunlarını ve çözüm önerilerini dinlerken gündemde hain terör saldırısı ve sonrasında yaşananlar vardı.

Konyalı İşadamları İle Buluştu
AK Parti’de bu dönem İzmir 1. bölgeden üç milletvekili adayının Konyalı olduğunu hatırlatan Binali Yıldırım “Konyalılar kendi işini gücünü kurmuş, tüketen değil üreten, İzmir’in ekonomisini ayakta tutan hemşeri topluluğudur" dedi. Konyalıların mücadeleci ruhunun Türkiye ekonomisine katkısının büyük olduğunu dile getirdi. Millet olarak büyük bir terör katliamı yaşadığımızı, canların kaybedilidğini, bu olayın Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu ortaya koyduğunu belirten Binali Yıldırım, “Maalesef ki sevincimizi de acımızı da paylaşamaz hale gelmemizi istiyorlar. Bu sağlıklı değildir. Bunu düzeltmek için güçlü siyasi iradeye ihtiyaç vardır. Hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar. Tüm vatandaşlarımız bilmeli ki; bu tür olaylar bizi yıldıramaz, kardeşliğimizi bozamaz, gelecek aydınlık Türkiye hayalimize gölge düşüremezler. Milletimiz Çanakkale ruhunu taşıyor. Bu millet ülkemizin geleceğini hedef alan, tehdit eden tehlikelerle karşılaştığında birbirine kenetlenmeyi bilir" dedi.
 
Konuşmasında teröre destek verenleri işaret eden Yıldırım şunları söyledi:
 
"Öldürülen teröristlerin cenazesine katılmayanları cezalandıracaklarını söyleyenlerin, PKK’ya lojistik destek vermek için dokunulmazlık zırhını kullananların, devleti ve hükümeti suçlamasının nasıl bir oyun olduğunu bu millet ibretle izliyor. Yaşadığımız acının hemen ardından İzmir’de ortaya çıkıp terörü protesto etme bahanesiyle bir araya gelenler Türk bayrağının olmadığı bir ortamda adeta teröre destek mitingi yaptılar. CHP’nin, HDP’nin önemli kişileri, bazı STK temsilcilerinin başı çektiği gurup hükümet aleyhine bağırırken Türk bayrağının olmadığı bir ortamda kol kola girmişlerdi. İzmirli bu acı tabloyu ibretle izledi."
 
İNSANA YATIRIM YAPMA ZAMANI
 
"Terör saldırılarının tek amacı birlik ve beraberliği bozmak ve Türkiye’nin enerjisini düşürmek" diyen Yıldırım milletin bu oyunu gördüğünü ve bu seçimde güçlü iktidardan yana inisiyatif kullanacaklarını ifade etti. Tekrar tek başına güçlü iktidarın AK Parti ile geleceğine inandığını söyleyen Yıldırım, "13 yılda altyapıya yatırım yaptık. Bunları tamamladık, şimdi sıra üstyapıda. Biz 4 ayda kaybettirilmeye çalışılan enerjimizi tekrar elde edip insanımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz. Genç, yaşlı, kadın, çocuk, engelli, emekli kim varsa tüm milletimizin refahı ve sosyal gelişimi için yatırım hamlemizi genişleteceğiz" diye konuştu
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER