'Konser İçin Bale Eğitimi Aldılar'

Karşıyaka Belediye Konservatuarı Çok Sesli Korosu, Tan Sağtürk Özel Bale Okulu’ndan aldıkları eğitim sonrası çıktıkları konserde gösterdikleri performans ile izleyenlerden büyük alkış topladı.

'Konser İçin Bale Eğitimi Aldılar'
 İzmir’de belediye koroları içerisinde en etkin konumdaki Karşıyaka Belediyesi Çoksesli Korosu,  Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda Yeni Yıl Konseri’nde sevenlerin karşısına çıktı. Şef Süreyya Okşan Alparslan yönetimindeki koro, konser için özel hazırlık yaptı. Dünyaca ünlü bestecilerin şarkılarının yanında ülkemizde çok sevilen türkülerin de yer aldığı konser için özel kareografi oluşturuldu. Piyanoya eşlik eden Selen Balıkçı ile sahneye çıkan sanatçılar, şarkıları yorumlamaları yanında sahnedeki gösterileri ile de göz doldurdu. Koro “Kiziroğlu Mustafa Bey, Kara Üzüm Salkımı, Al Yemeni Mor Yemeni, Gemiciler, Ayvanın İrisine” gibi şarkıları seslendirirken izleyiciler de eşlik edip tempo tutarak sanatçılara destek oldu. 
 
Sezon başında açtığı kurslara katılanlarla oluşturulan Karşıyaka Belediyesi Çok Sesli Korosu, her ay farklı bir kültür merkezinde yeni konserlerle sevenlerin karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda Çanakkale’de gerçekleştirilen Çoksesli Korolar Festivali’nde Karşıyaka’yı temsil eden, çeşitli okullarda konserler veren koro sezon boyunca farklı projelerde sevenlerin karşısında olacak.    
 
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER