banner9

Kongre Öncesi Bomba Gelişme

İzmir'de Pazar günü yapılacak seçimde göreve yeniden talip olan CHP İl Başkanı Bedri Serter, adaylıktan çekildi. Serter, kongrede Nevzat Kavalar'a destek vereceğini belirterek, “Örgütlü ve özgür insanın partideki varlığı benim için çok önemli. Hiçbir zaman despotizme kucak açamamışımdır" dedi.

Kongre Öncesi Bomba Gelişme
CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, 11 aydır oturduğu koltuğa pazar günü yapılacak İl Kongresi'nde yeniden aday olmuştu. Serter, bugün düzenlediği basın toplantısıyla aynı göreve talip olan Nevzat Kavalar lehine adaylıktan çekildiğini açıkladı. Serter, Kaya Prestij Otel'de düzenlediği toplantıda şunları söyledi: 
 
“CHP'nin 7 Haziran genel seçimlerinden sonra kongre sürecine girdi. İl kongrelerine sıra geldi. 9 Ocak günü il başkanlığı görevine atandım. 25 yıldır yapılmayan önseçimi yaptık, arkasından 7 Haziran seçimlerini yaptık, 12 milletvekili çıkardık. Yüzde 43.5 oyla bugüne kadar il başkanlarının almış olduğu en yüksek oyu aldık. En yüksek milletvekilini çıkardık. 1 Kasım seçimlerinde 14 milletvekili çıkardık, yüzde 46.5 oy aldık. Bu sonuçlarla İzmir İl Başkanlığı'mı taçlandırmış oldum. İzmir'in saygın bir işadamıyım. Koltuktan güç alan değil koltuğa güç veren il başkanı olarak görev yapmaktayım. Yönetim kurulumu hazır bulmama rağmen inanılmaz dostlukla partiyi yönettim. Bu süreci götürürken önümüze çeşitli engeller çıktı. Bunları başarıyla aştım. Örgütlü ve özgür insanın partideki varlığı benim için çok önemli hiçbir zaman despotizme kucak açamamışımdır. Bugüne kadar geldiğimiz durumda da koltuk sevdalısı olmadım. Önce CHP'nin başarısı önemlidir benim için. Kardeşlik ruhuyla sonuca gitmektir. Oy oranımızı yüzde 60'a çıkarmamız gerekiyor. Bunu hedef olarak kendimize koymalıyız. Güçlü, olgun iradeli bir kişilik sahibi olarak önce mantıklı düşünen önce gerekil fedakarlıkları yapmak için her türlü riski göze alan il başkanı olarak bu toplantıyı yapıyorum. Yanımda Bornova ilçe başkanım Nevzat Kavalar var. Kavalar, ben ve bütün arkadaşlarım bu süreci devam ettirirken özgür iradenin kazanabilmesi, delege iradesine ipotek konmadan sonuca gitmek amacıyla bu seçimleri bir ittifakla gideceğiz. Nevzat Kavalar'ı destekliyorum. İttifak oluşturarak partimizi büyüterek geliştirerek örgütümüzden delege çıkan tüm arkadaşlarımızın özgür iradesini sandığa yansıtacağını bilerek bu başarıda bir payımın olması için bu birlikteliği sağlamış bulunmaktayım. İzmir'den bu ışığı, aydınlığı yayacağız. Hiçbir zaman koltuğun sevdalısı olmadım. Kendine güvenen biri olarak bu görevi yaptım. Dik duruşum, mücadeleci ruhumla bugüne kadar getirdim. İşletme okudum, matematik hesabı yaptım ve adaylıktan çekilme kararı aldım. Adaylardan Alaattin Yüksel çok önce kendine göre bir il başkanı tarifi yaptı. Yaptığı tarif, bugünkü tarife hiç uymuyor."
 
“KİMSEDEN TALİMAT ALMAYIZ, KİMSEYE TALİMAT VERMEYİZ"
 
CHP İzmir İl Başkan adayı Nevzat Kavalar, “İl başkanlığı kaosu yaşanırken Serter'in bu davranışta bulunması büyük bir düşüncedir. Bundan sonra hep birlikte kol kola çalışacağız. Kendisinin il başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalar hakkında kendisinden yararlanacağız. Kol kola birlikte yürüyeceğiz. Tek hedefimiz var, koltuk merakımız yok. Kimseden talimat almayız, kimseye de talimat vermeyiz. CHP'nin CHP'liler tarafından yönetilmesini istiyoruz. Delegelerimizin özgür iradesiyle çarşaf listeyle bir yönetimi ve il başkanının belirlemesi talebimizdir. Delegelerimizin özgür iradeleriyle oy kullanmaları kabine girdiklerinde Allah'la vicdanları arasında hesap yapmalarını istiyoruz kendilerinden. Umutsuzluğumuz yok, mutlaka başaracağız. Belediye başkanlarının ve ilçe başkanlarının Yüksel'e verdiği desteği samimi bulmuyoruz. Ben de arkadaşlarımla görüşüyorum, çalışıyorum. Beklentim çok farklı çok farklı bir tablo çıkacak. Ülkümen Bey'le de (Rodoplu) ittifak için görüşebiliriz. Belediye başkanlarını bilemem ama belediyeye bağlı ekipler tarafından baskı yapıldığını söylüyor arkadaşlarımız. Ekipler kendilerine göre çalışıyor ama biz baskı yaparak değil bizim adaylığımızın doğru olduğunu söyleyerek destek istiyor diğer arkadaşlar 'buraya gel' diyerek, baskı yapıyorlar." 
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER