Konak'tan Spora Dev Yatırım

 KONAK Belediyesi, açtığı spor merkezleriyle hem halka hem de amatör kulüplere kol kanat gerdi.

Konak'tan Spora Dev Yatırım
 
KONAK Belediyesi, açtığı spor merkezleriyle hem halka hem de amatör kulüplere kol kanat gerdi. Mevcut tesisleri de yenileyen Konak Belediyesi, yeni yatırımlarıyla da sporcunun yanında olduğunu gösterdi. Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın göreve gelmesiyle özellikle dezavantajlı bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştıran belediye, kent sakinlerinin hem fiziksel hem de sosyal gelişimlerine büyük katkı koydu. Spor merkezlerinde uzman eğitmenler tarafından haftanın beş günü, mesai saatleri içinde ücretsiz step, aerobik ve plates kursları verilirken, kadınlar ve çocuklar da unutulmadı. 
 
Kadın ve çocuklara ücretsiz spor kursları veren Konak Belediyesi, mevcut spor tesislerine ek olarak spor sahası bulunan ilk ve ortaokulların da aralarında bulunduğu toplam 29 merkezde çocuklar için futbol, tekvando, jimnastik, basketbol,  atletizm ve halkoyunları dalında da hizmet getirdi.  Bu kurslardan yaklaşık 5 bin çocuk faydalanırken, minik sporcuların ihtiyaç duyduğu tüm spor malzemeleri yine Konak Belediyesi ücretsiz karşılamaya devam etti. Konak Belediyesi’nin sporda başlattığı tesisleşme hamlesi ise özellikle amatör kulüplerin umudu oldu. 
 
Antrenman yapacak saha sıkıntısı çeken takımların yüzünü güldürecek proje ile ilçeye modern üç yeni futbol sahası kazandırılması hedefleniyor. Gürçeşme’de Kayaspor’un idman yaptığı toprak futbol sahası ile Halkapınar’da daha önce kurban satış alanı olarak kullanılan boş arazi yapılan düzenlemeyle gençlerin futbol oynayacağı bir tesise dönüştürüldü. Ayrıca Vali Kazım Paşa İlkokulu’nun bahçesindeki toprak saha yeni düzenlemeyle futbol sahası haline getirilecek. Gültepe’ye yapılacak olan dev spor kompleksinin temeli önümüzdeki günlerde atılacak.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER