banner9

Konak'ın 8. Semt Merkezi Mersinli'de Açıldı

Pekdaş "Kentte dayanışma duygusu artmalı"

Konak'ın 8. Semt Merkezi Mersinli'de Açıldı
 
Konak Belediyesi’nin bağışçı Nazime Sacide Akarcalı’nın adını verdiği ve Mersinli Mahallesi’nde yaptığı semt merkezi törenle açıldı. Merkezde, mahalle kültürünün gelişmesi, kadınların sosyal hayata daha fazla katılımı, gençlerin ve çocukların gelişimi için çeşitli etkinliklerin yapılıp, kursların düzenleneceğini belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kentteki dayanışmanın bu tür bağışlar ve semt merkezleri ile artması için çalıştıklarını söyledi.
 
Konak Belediyesi’nin inşaatını 10 ayda tamamlandığı, ancak seçim yasakları nedeniye resmi açılışı geciken Mersinli Nazime Sacide Akarcalı Semt Merkezi törenle açıldı. Törene Konak Kaymakamı Mustafa Çek, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Mersinli Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Bayduğa, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş açılışta yaptığı konuşmada, bağışçı Nazime Sacide Akarcalı’nın 400 bin TL ile binanın yapım maliyetini karşılayan bağış yaptığını ve adını meclis kararıyla Semt Merkezi’ne verdiklerini söyledi. Pekdaş, "Kentte dayanışma duygusu artmalı. Bu kentte para kazananların kentliyle dayanışma yapması önemli. Belediye bu güveni sağlar. Belediye olarak kentte dayanışma duygusunu arttırma hedefimiz var. Böylece birbirizin yaralarını sarabiliriz. Semt Merkezleri’nde kadınların sosyallemesinin önü açılıyor. Gençler, çocuklar sosyal etkinliklere katılıyor. Sosyal belediyeciliğin bir örneğini veriyoruz. Bu Konak Belediyesi’nin sekinci semt merkezi oldu" dedi.
 
Konak Kaymakamı Mustafa Çek ise 380 bin nüfuslu Konak’ta binlerce kişinin bu semt merkezinden hizmet alacağını, değişik kurslarda kendilerini geliştirme olanağı bulacaklarını söyledi.
 
Semt Merkezi’ne adını veren Nazime Sacide Akarcalı’nın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı açılışta, konuşmaların ardından kurdele kesilmesiyle tesis hizmete açıldı. Merkezde özellikle kadın ve çocukların toplumsal hayata etkin katılmasını sağlayacak meslek edindirme, yabancı dil, geleneksel el sanatları, hobi ve beceri kursları verilecek.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER