Konak Belediyesi Ücretsiz Yaz Okulları Devam Ediyor

İzmir'de, Konak Belediyesi'nin yaz aylarında da devam eden ücretsiz spor okullarında verilen futbol kursları yoğun ilgi görüyor.

Konak Belediyesi Ücretsiz Yaz Okulları Devam Ediyor

 

Futbol kursunu satılan Konaklı bin 790 çocuk yeteneklerini geliştirmek için yeşil sahalarda ter döküyor. Futbola olan ilgilerini ve gelecekte başarılı bir futbolcu olma hayallerini gerçekleştirmek adına ilk adımlarını Konak Belediyesi'nin ücretsiz spor okullarında atan çocuklar, deneyimli antrenörler eşliğinde düzenli olarak antrenman yapıyor.

Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Kızlar olmak üzere dört kategoride verilen kurslardan toplam bin 790 çocuk faydalanıyor. Futbol kursları Konak Belediyesi'nin Zafertepe, Toros, Levent ve Güneşli spor sahalarında veriliyor. Konak Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü'nde görevli eğitmenler tarafından verilen kurslara katılan çocuklar hem spor yapıyor hem de yeteneklerini geliştirme şansı buluyor. Hafta içi günlerde gerçekleştirilen antrenmanlarda tüm güçlerini ortaya koyan minik kramponlar bir yandan birbirleriyle rekabet ederken, bi ryandan da fairplay ve takım ruhunu öğreniyor. Yaz tatilinin ardından da devam edecek kurslara katılan minikler yeteneklerini düzenlenen turnuvalarda gösterme şansı bulacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2017, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER