Konak Belediyesi Okulları Onardı

Yaz tatili boyunca 100’ün üzerinde okulun bakım ve onarımını yapan Konak Belediyesi’ne okul yöneticileri ve öğrencilerden teşekkür geldi.

Konak Belediyesi Okulları Onardı
Konak Belediyesi, yaz tatili boyunca ilçedeki okulların bakım, onarım ve boya ihtiyacını ücretsiz karşıladı. Belediyenin asli görevi olmamasına rağmen verilen bu desteğe karşılık okul idarecileri de teşekkürlerini Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a yaptıkları ziyaretlerle dile getiriyor. Son olarak Konak Misak-ı Milli Ortaokulu Müdürü Ergün Baylan, Okul Aile Birliği heyeti ve öğrenciler Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı makamında ziyaret etti. Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binasında gerçekleşen görüşmede okulun minik öğrencileri bakım ve onarım çalışmalarıyla baştan aşağı yenilenerek, güzelleşen okulları için Başkan Pekdaş’a teşekkür ederek, çiçek ve çikolata armağan etti. Ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Başkan Pekdaş, bütçelerinin el verdiği oranda okullara destek olduklarını söyledi.
 
“Okullara yardımlar yerel yönetimlerin asli görevi değil. Ancak bizim geleceğimiz olan çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim almasına katkı koymak gibi bir sorumluluğumuz da varö diyen Başkan Pekdaş, “Konak Belediyesi olarak elimizden geldiğince okullarımızın temel ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Okullarımızın sorunları çok ama bu sorunları az da olsa çözüme kavuşturmak bizleri sevindiriyor. Keşke daha çok imkanımız olsa ve daha çok okula yardım edebilsekö dedi. Okul Müdürü Baylan da Konak Belediyesi’nin her zaman yanlarında olduğunu belirterek, bu dayanışmanın artarak sürmesini istedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER