Kocatepe Çiftiyle Sahne Almak İster misiniz?

İzmirli sanatçılar Aysun-Ali Kocatepe çifti Konak Belediyesi’nin ev sahipliğinde 17 Mayıs Çarşamba günü Tarihi Havagazı Fabrikası’nda verecekleri konserde İzmir’den bir kadın ve bir erkeği de konuk edecek. ‘Sabahattin Ali 110 Yaşında’ adlı konserde amatör ya da profesyonel ayırımı yapılmaksızın seçilecek erkek solist 1948’de öldürülen yazarın ‘Aldırma Gönül’ şiirinden bestelenen şarkıyı, kadın solist ise ‘Leylim Ley’ şarkısını seslendirecek.

Kocatepe Çiftiyle Sahne Almak İster misiniz?
Konak Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleşecek konserde Rapsodi Orkestrası eşliğinde sahne alacak adaylar için internet üzerinden bir seçme yarışması düzenlendi. Konserde konuk sanatçı olarak yer almak isteyenler tek bir enstrüman ya da sadece seslerini içeren bir kayıt hazırlamaları gerekiyor. Başvuruların gizli tutulacağı değerlendirmede adayların seslendirdikleri şarkının kaydını 10 Mayıs 2017 Çarşamba gününe kadar [email protected] mail adresine göndermeleri gerekiyor. Kocatepe çiftiyle birlikte 17 Mayıs Çarşamba günü Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenecek konserde sahne alarak birer şarkı seslendirecek konuk şarkıcılara Konak Belediyesi tarafından birer anı plaketi verecek.
 
SABAHATTİN ALİ 110 YAŞINDA
 
Ülkemizin en önemli öykü yazarlarından biri olan Sabahattin Ali, 1948 yılında 42 yaşında öldürülmüştü. ‘Kürk Mantolu Madonna’, ‘Kuyucaklı Yusuf’ gibi romanlarının yanı sıra bestelenmiş şiirleriyle de gönüllere taht kurmuş olan usta yazar Sabahattin Ali’nin bu yıl 110’uncu doğum yılı kutlanıyor. En çok Sabahattin Ali şiiri besteleyen sanatçı olan İzmirli Ali Kocatepe, eşi Aysun Kocatepe ile verecekleri konserin birinci bölümünü tamamen Sabahattin Ali şarkılarına ayırdı. ‘Benim Meskenim Dağlar’, ‘Çocuklar Gibi’, ‘Melankoli’, ‘Ben Sana Vurgunum’, ‘Çakır’ gibi Ali Kocatepe besteleri; Livaneli’nin ‘Leylim Ley’i, Kerem Güney’in ‘Aldırma Gönül’ü bu bölümde seslendirilecek. Her şarkı için özel olarak barkovizyon görüntüleri verilecek. 
 
MÜZİK ZİYAFETİ 
 
Konserin ikinci bölümünde ise sürpriz şarkılara ayrıldı. İlk Türk tangosu “Mazi” den, ilk Türk müzikali ‘Lüküs Hayat’, Türk popüler müziğinin klasikleşmiş Timur Selçuk bestesi ‘İspanyol Meyhanesi’nden, İlhan İrem’in ‘Boşver Arkadaş’ ve Ali Kocatepe’nin diğer klasik şarkılarına kadar birçok eser dinleyiciyle buluşacak.  Konsere gelenler ‘Küçük Bir Aşk Masalı’ ile duygulanacak, ‘Kordon Boyu Faytonlar’ ile İzmir’i dolaşacak, ‘Heyamola’ ile Mavi Yolculuğa çıkacak, ‘Hey Gidi Dünya Hey’ ile coşacak.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER