banner51

Kocaoğlu'ndan Net Cevap

10 ilçenin ziraat odası başkanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret edip “Tarıma desteklerinizden çok memnunuz. Devamını bekliyoruz” mesajı verdi. Başkan Kocaoğlu’nun yanıtı kısa oldu: “İşten korkmayacağız.”

Kocaoğlu'ndan Net Cevap
İzmir Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu ve Selçuk Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdal, 9  ilçenin ziraat odası başkanlarını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile buluşturarak tarıma katkıları nedeniyle teşekkür etti. 
Ziyarete Başkan Aziz Kocaoğlu’na Selçuk’un simgelerinden olan “Efesli Artemis”in heykelini hediye ederek başlayan İbrahim Erdal “Tarım sektörüne, üreticilerimize verdiğiniz desteklerden, ilçeler olarak hepimiz çok memnunuz. Bundan sonra da bu desteklerinizin süreceğini biliyoruz. Biz yaşadığımız sürece, tarımla uğraştığımız günden bu yana, sizden gördüğümüz desteği hiçbir zaman görmedik. Kentin en ucundaki de, en baştaki de sizden tarım adına eşit destek aldı” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri arasında özellikle arazi yollarının asfaltlanması, ve kooperatiflerle yapılan sözleşmeli üretim modelinin öne çıktığını hatırlatan Erdal, “Bayındır’da çiçek anlaşması, Ödemiş’te fidan anlaşması,  Tire’de süt anlaşması… Bunların hepsinin devamını diliyoruz” dedi. 
 
“İşten korkmayacağız”
 
Göreve başladıktan kısa bir süre sonra kırsaldaki 10 ilçenin Büyükşehir sınırlarına dahil edilmesiyle, İzmir’in bir “tarım kenti” haline geldiğini hatırlatan Başkan Aziz Kocaoğlu ise şunları söyledi:
 
“Çocukluktan beri tarımla uğraşan; çiftçiliğin problemlerini, arazi yollarının sıkıntılarını bilen bir kişi olarak, gücümüz nisbetinde  bugüne kadar elimizden geleni yapmaya çalıştık.  Bunları hep birlikte, ziraat odalarımız ve kooperatiflerimiz ile büyütüp geliştirmemiz gerekiyor. Binlerce yıldır tarım yapılan 3 önemli havzamız var: K.Menderes, Gediz ve Bakırçay… Dolayısıyla bu bölgelerdeki tarımsal çalışmaların desteklenmesi, geliştirilmesi, veriminin artırılması, katma değeri yüksek ürünlerin teşvik edilmesi gerekiyor. Bu da hem çiftçimizin hem kentimizin ve ülkemizin kalkınması demek. Tarıma yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz.  Yeni bağlanan 9 ilçemizde de aynı hizmet anlayışı ile çalışacağız. İşten korkmayacağız”. 
Ziyarete Selçuk Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdal, Menderes Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gürmen, Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, Bayındır Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar, Bornova Ziraat Odası Başkanı Dursun Çetin, Kemalpaşa Ziraat Odası Başkanı Bülent Oray, Konak Ziraat Odası Başkanı Rakip Becer, Urla Ziraat Odası Başkanı Nurettin Kılınç, Çeşme Ziraat Odası Başkanı Salih Orbay, Kiraz Ziraat Odası Başkanı Erol Yalçın ve  odaların  yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2013, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER