Kocaoğlu'ndan Hızlanın Talimatı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çeşme'de üç gün süren kampta proje ve işlerde, bürokratik işlemlerden de kaynaklanan tıkanıklık ve yavaşlıkla ilgili serzenişte bulunduğu bürokratlarına “Hızlanın” talimatı verdi. Stratejik planda yer alan projelerin masaya yatırıldığı toplantıda Kocaoğlu, yöneticileri hem eleştirdi hem de motive etti.

Kocaoğlu'ndan Hızlanın Talimatı
Yerel seçimlere 5 ay kala 55 bürokratıyla Çeşme Boyalık Otel'de üç günlük çalışma kampı düzenleyen Kocaoğlu, son iş planlamasını da yaptı. Stratejik Plan'da yer alan projelerin masaya yatırıldığı toplantılarda Genel Sekreter Pervin Şenel Genç, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, İZSU ve ESHOT Genel Müdür ve Yardımcıları, şirketlerin Genel Müdürleri iş programları ve iş takvimiyle ilgili bilgiler verdi.
 
Başkan Kocaoğlu'nun tüm üst düzey bürokratlara yönelik yaptığı konuşmada hem serzeniş ve eleştirilerde bulunduğu hem de motive edici sözler söylediği öğrenildi. Kocaoğlu'nun en çok bazı işlerin yavaş ilerlemesi, bürokrasiye takılmasıyla ilgili serzenişte bulundu. Bu nedenle de bürokratik işlemleri aşmak için çaba gösterilmesini istedi. Yazışma beklenmeden telefon trafiği ile bazı işlerin hızlandırılmasını öneren Kocaoğlu “Daha süratli olma” talimatı verdi.
 
Her Daire Başkanı'nın sorumlu olduğu konularla ilgili talimatlar veren ve yönlendirmeler yapan Başkan Kocaoğlu, moloz dökümlerinin düzene sokulmasını, ağaçlandırma ve kentteki yeşil alan düzenlemelerinin arttırılması, kent temizliği gibi konularda isteklerde bulundu. Kocaoğlu, stratejik planda yer alan ve devam eden projelerin bitişiyle ilgili takvime dikkat çekti. Tıkanan bazı projelerle ilgili çözüm önerileri de görüşüldü. Kocaoğlu'nu toplantıda bürokratların birbirleriyle didişmekten, dedikodudan uzak durmalarını istediği de öğrenildi.
 
Toplantıda “İzmir'e iz bırak” kampanyası çerçevesinde İzmirlilerden gelen proje önerileri de masaya yatırıldı. Dikkat çeken bazı projelerin gerçekleştirilme olasılıkları değerlendirildi. Öte yandan Başkan Kocaoğlu, 3 Kasım Pazar günü sabah kampı terk edip İstanbul'a gitti. Fenerbahçe Kongre üyesi olan Kocaoğlu, Aziz Yıldırım'ın yeniden başkan seçildiği Kongre'de oy kullandıktan sonra aynı akşam İzmir'e, kampa geri döndüğü öğrenildi.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER