Kocaoğlu'ndan Flaş Yorum!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı kardeşinin vefatıyla yaşadığı büyük acının ardından ilk kez basın karşısına çıktı. Bir televizyonun canlı yayına katılan Başkan Kocaoğlu İzmir’in ocak ayına damga vuran iki büyük başarısını değerlendirirken, Başbakan Davutoğlu’nun ofis müjdesini de yorumladı.

Kocaoğlu'ndan Flaş Yorum!
 
 
 
 
Dünyaca ünlü düşünce kuruluşu Brookings Institution, 2014 raporuna göre İzmir’i dünyanın en hızlı gelişen ikinci kenti olarak belirlerken Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da merkezi Londra’da bulunan City Mayors Foundation tarafından düzenlenen World Mayor “Dünya Belediye Başkanı Ödülü” yarışmasında ilk 10’da yer almayı başardı.
 
Kentte iki gurur haberinin yankıları sürerken, Başkan Aziz Kocaoğlu bugün bir kanalın canlı yayınında konuya ilişkin soruları yanıtladı. Kocaoğlu'nun açıklamaları arasında en dikkat çekici olanı ise Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İzmir'e Başbakanlık ofisi açacağım açıklaması için yaptığı değerlendirme oldu. 
 
Büyükşehir Belediye Başkanı, “Sayın Başbakanın isteği son derece sevindirici… Sayın Başbakan ayda 1-2 gününü İzmir’e ayırsa, hem devlet hem belediye bürokrasisi, hem sivil toplum örgütleri ve odalar bire bir görüşme imkanı bulur… Sorunlarını direkt olarak iletebilirler. En çok önemsediğim yönü ise Sayın Başbakanın belli projeleri yerinde görerek ve değerlendirerek yerinde karar şansı bulacak olması… Katılımcı yönetim anlayışının Başbakan tarafından İzmir’de uygulanacak olması çok önemli” dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER