banner9

Kocaoğlu, Personelle Bayramlaştı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yerel seçimlere 3 yıl olmasına karşın basın ve sosyal medyada yarın seçim olacakmış gibi bir propaganda ve yıpratma politikası ile karşı karşıya olduklarını söyledi. Kocaoğlu, "Hiçbirisinden etkilenmeyeceğiz. Doğru bildiğimiz, doğru olduğuna inandığımız, akıl ve bilimi rehber olarak gerçekleştirdiğimiz projeleri tavizsiz uygulayacağız" dedi.

Kocaoğlu, Personelle Bayramlaştı
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Meclis Salonu'nda belediye personeliyle bayramlaştı. Kocaoğlu yaptığı konuşmada, Türkiye'de yaşanan terör olaylarını kınadı. Birlik ve beraberlik içinde tek vücut olarak terörü lanetlemek gerektiğini vurgulayan Kocaoğlu, bu başarılırsa ancak terörden kurtulanacağını söyledi. 
 
Başkan Kocaoğlu, belediye çalışlarının başarılı çalışmalarıyla 12 yıl içinde yerel yönetim anlayışında büyük aşama kaydettiklerini, olağanüstü bir başarı ve altyapı hizmeti sürdürdüklerini söyledi. 2005'teki UNIVESIAD oyunları sırasında kentte protokolü yatıracak tek bir otelin bulunduğunu belirten Kocaoğlu, "O günün İzmir'ini, ekonomik yapısını hatırladığınızda kat be kat ileri gittiğimizi görüyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi dünyada en hızlı büyüyen 2'inci kent oldu. Türkiye'nin büyüme ortalamasının üzerinde büyüdü. Herkesin lokması biraz daha büyüdü. Yeterli mi değil. Ama İzmir üzerindeki tozu silkeledi" dedi.
 
İZMİR TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin başarıyı sadece belediye hizmetleri ile sağlamadığını belirten Kocaoğlu, yerelde kalkınma stratejisinin ürünlerinin tek tek alınmaya başlandığını söyledi. Kocaoğlu şöyle devam etti:
 
"Bugün İzmir yerel yöneticiliği, Türkiye'ye örnek oldu. Arazi yollarından kırsalın, tarımın desteklenmesine, yeşil alanların katlanarak artmasına, altyapıda kanalizasyon, kullanma suyuna kadar, arıtmada Türkiye'nin kat ve kat üz erinde yatırımlar yaparak, körfezde yolcu taşıyan vapurlarının, otobüslerin yenilenmesi pek çok işi başardı. Raylı sistem ağımızı 11 kilometreden 130 kilometreye çıkardık. Ayrıca 120 kilometre inşaat ve projesiyle tamamlanmaya çalışılıyor. Yani 11 kilometre raylı sistemi 250 kilometreye taşıma vizyonu ve yatırımı gerçekleştirecek çalışmaları sürdürüyoruz."
 
FUAR İZMİR
 
Büyük Körfez Projesi'nde izinler ve ÇED sürecinde önemli gelişme katettiklerini belirten Kocaoğlu, mahkemenin yürütmesini durdurduğu Katı Atık Bertaraf Tesisi ÇED sürecinde önemli adımlar attıklarını anlattı. Kocaoğlu, "Dünyada hiçbir belediyenin tek başına gerçekleştirmediği Fuar İzmir'i özkaynaklarımızla yaptık. Fuarcılık, turizm ve hizmet sektörünün büyümesine katkı koyduk" diye konuştu.
 
'YIPRATMA KAMPANYALARI'
 
Başkan Aziz Kocaoğlu, belediyeye yönelik eleştirilere de yanıt verdi. Kocaoğlu şunları kaydetti:
 
"İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak 12 yıllık süreçte kim ne derse desin, kim nasıl bir propaganda gerçekleştirirse gerçekleştirsin adalet, dürüstlükten ayrılmadan hep beraber belediyenin, kamunun, İzmirli'nin parasını, kendi paramızdan kat ve kat fazla koruyarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yerel seçimlere 3 seneye yakın süre var. Ama sizler de basını sosyal medyayı izlediğinizde, sanki yarın seçim olacakmış gibi bir propaganda ve yıpratma kampanyasının sürdüğünü görüyorsunuz. Biz hep beraber bunların hiçbirisinden etkilenmeyeceğiz. Doğru bildiğimiz doğru olduğumuza inandığımız, aklı ve bilimi rehber alarak gerçekleştirdiğimiz projeleri tavizsiz uygulayacağız." 
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER