Koç, İzmir'den Bombaladı

CHP İzmir İl Danışma Kurulu Toplantısı'nda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, kürsüden sert ifadeler kullandı. Koç'un hedefinde Başbakan Davutoğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş vardi.

Burak Cilasun / Ben TV

Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Danışma Kurulu Toplantısı'na, partinin üst yönetimini temsilen CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç katıldı.

"Müsvedde Başbakan"
 
Toplantının en sert konuşan ismi CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç oldu. Koç'un hedefinde iktidar ve HDP vardı.
 
1923'ten sonra yaşanan dönüşümün belirli kesimler tarafından hazmedilemediğini söyleyen Koç, "Bugün siyaset olarak mücadele ettiklerimiz, Kurtuluş Savaşı verilirken, bu savaşa karşı olanlardır." dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu için "Müsvedde Başbakan" ifadesini kullanan Koç, "Her söylediği bir üst akıl tarafından değiştiriliyor. Devamlı gülümsüyor. Dağa, bağa selam söylüyor. Kudüs, Malazgirt selam söylüyor. Bütün bu değerlere bizim de saygımız var. Gel önce bu topraklarda verilen Kurtuluş Savaşı'nı bir kere ağzına al Sayın Başbakan." dedi.  
 
"Otur yerine sarayın uşağı"
 
Koç ayrıca  HDP'ye de sert sözlerle yüklendi. "CHP'nin dikkatli olması lazım" diyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a tepki gösteren Koç, "Gezi olayları patladığında bunu darbe girişimi olarak suçladın mı? 4+4+4 kavgasında eğitimi daha da dinselleştirelim diye önerge verdirdin mi? Kalktın eşit birer yurttaş olmak isteyen Kürt kardeşlerimizin temsilcisiyim diye çıktın, o iradeyi bir terör örgütünün ipoteğine verdin. Kalktın CHP'ye laf söylüyorsun. Otur yerine sarayın uşağı." dedi.
 
 
Sındır'dan Ensar Vakfı tepkisi
 
Toplantının bir diğer konuşmacısı ise CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır oldu. Sındır'ın kürsüye çıktığı sırada bazı partililerin çeşitli gerekçelerle arka arkaya dışarı çıkması salonda homurdanmalara neden oldu. Bazı partililer, "Genel Sekreter kürsüye çıktı, ayıptır." dedi.
 
Konuşmasında CHP'nin kurultay sürecini geride bıraktığını ve partililerin arasında rekabetin yerine hizmet yarışı olduğunu söyleyen Sındır, "Bizim ayrı gayrımız olmaz. Bizim olsa olsa hedefe daha çabuk ulaşmak için aramızda yarış olur. İktidar bugün bu ülkede karşı devrim hareketini yönetiyor ve bunun için terörü ve yoksulluğu da iyi yönetiyor." dedi. AK Parti'nin gündemi iyi bir şekilde değiştirdiğini söyleyen Sındır, "Değiştirdikleri gündemi tartıştırmayı çok iyi başarıyorlar. Bakın istismara uğrayan çocuklar unutturuldu. Ne oranın ilçe milli eğitim müdürü, ne kaymakam, ne vali, ne de bakan, hiçbir hukuki sürece tabi tutulmadı. İşgal ettikleri koltuklardan derhal uzaklaşmalılar. Bunu yerine getirecek olan da Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Sapıklığa yardım ve yataklık etmekten haklarında suç duyurusunda bulunmamız gerekiyor." dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2016, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER