Kitaba Ulaşmak Artık Çok Kolay

İlçede okuma alışkanlığını arttırmak için hayata geçirdiği projeler ile öne çıkan Buca Belediyesi, vatandaşların kitaba kolay ulaşımını sağlamak amacıyla elektronik kütüphane sistemini devreye soktu.

Kitaba Ulaşmak Artık Çok Kolay
Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki yenilenen kütüphanesinde 10 bin kitap ile her yaştan Bucalıya hizmet veren Belediye, kurduğu elektronik kütüphane ile vatandaşlara istediği kitabın kütüphanede olup olmadığını takip etme imkanı sunuyor. Elektronik sistem sayesinde vatandaşlar www.buca.bel.tr adresinden e-kütüphane bölümüne tıklayarak, aradıkları kitabın okurda mı, rafta mı olduğunu bir tuş ile öğrenebiliyor.
 
‘Okumak bize iyi gelecek’ sloganıyla ilçede okuma alışkanlığını arttırmak için Kitap Kafe ve Mini Sahaflar Sokağı kuran, sokak kütüphanesi ile kitapları vatandaşların ayağına götüren Buca Belediyesi, bünyesinde bulundurduğu kütüphanenin erişilebilirliğini arttırmak için yeni bir sistem kurdu.
 
Buca Belediyesi, Kültür ve Sanat Merkezi’nde yer alan ve içerisinde romandan araştırmaya, bilimden popüler sanata kadar 10 bin kitap barındıran kütüphanesinde elektronik sisteme geçti. Vatandaşların istediği kitaba ulaşımını kolaylaştıran elektronik kütüphane sistemi ile kitapseverlerin istediği kitabı izleme ve takip etmesi sağlanıyor. Elektronik sistem sayesinde vatandaşlar aradıkları kitabın, okurda mı yoksa rafta mı olduğunu www.buca.bel.tr adresinden e-kütüphane bölümüne tıklayarak, bir tuş ile öğrenebiliyor.
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER