Kışında Yüzmeye Devam Edin!

Bornova Belediyesi’nin düzenlediği yüzme kurslarında, Kış dönemi Ekim Ayı'nın son haftasında başlıyor. Haziran'a kadar devam edecek kursların kayıtları devam ediyor. Engelliler de özel bir program çerçevesinde eğitim alıyor. Kurslar, Bornova Belediyesi’nin Işıkkent Spor Tesisleri içerisinde bulunan yarı olimpik havuzlarda veriliyor.

Bornova Belediyesi’nin Işıkkent Spor Tesisleri'ndeki yarı olimpik havuzlarda verdiği yüzme kursları, 25 Ekim'de başlayacak. Devam eden kayıtlar, 23 Ekim'de sona erecek. Kursa katılmak isteyenlerin 2 adet fotoğraf, kimlik fotokopisi ve fizyolojik raporla Işıkkent Spor Tesisleri'ne başvuru yapması gerekiyor. Yetişkinler için ayrıca dermatolojik rapor da isteniyor.  6-15 yaş arası küçükler için hem hafta sonu, hem de hafta içi olan kurslar, yetişkinlere sadece hafta içerisinde veriliyor. Kursiyerler bir aylık periyotta haftada iki gün olmak üzere profesyonel antrenörlerden 8 saat eğitim alıyor. Havuzlarda cankurtaran da bulunuyor.  
 
Engelliler de özel bir program çerçevesinde Bornova Belediyesi'nin yüzme kurslarına katılabiliyor. Bu olanaktan yararlanmak isteyen engelli vatandaşların engelli raporları ile Bornova Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü'ne başvurmaları gerekiyor. 
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, rutin işlerin, fiziki yatırımların yanında eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarında da Bornovalıların yanında olduklarını belirterek,  "Bu anlamda yüzme kurslarımız büyük ilgi görüyor. Yarı olimpik havuzlarında verdiğimiz yüzme eğitimi kışın da devam ediyor" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2014, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER