Kırmızı Plaka Roman Çadırında

Naylon çadırda doğup büyüyen ve Türkiye’nin ilk Roman milletvekili olan CHP’li Özcan Purçu, TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi seçilince söz verdiği gibi kırmızı plakayla ilk ziyaretini naylon çadırlarda yaşayan Romanlara yaptı. İzmir’in Urla İlçesi Sıra Mahallesi’nde naylon çadırlarda yaşayan Romanlar’ın çiçeklerle karşıladığı Purçu, Romanlar’a ev sözü verdi. Bu arada talihsiz bir kaza da yaşandı, Purçu’nun makam aracı Urla’nın kadın belediye başkanı Sibel Uyar’ın ayağının üzerinden geçti. 

Kırmızı Plaka Roman Çadırında
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter’in de katıldığı ziyarette konuşan Purçu, Romanlar’dan çocuklarını erken evlendirmemelerini, okutmalarını istedi. Naylon çadırda doğup büyüdüğünü, elektrik olmadığı için gaz lambası ışığında ders çalıştığını, su yokluğunda camiden su taşıdığını, ayakkabısı olmadığı için annesinin terliği ile okula gittiğini anlatan Purçu, çocuklardan kendisini örnek almalarını istedi.
 
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de, Özcan Purçu’nun kırmızı plakalı makam aracının Romanlar’a örnek olmasını isteyerek, bu görev sadece Purçu’nun değil tüm Romanlar’ın seçildiğini söyledi.
 
BELEDİYE BAŞKANININ AYAĞI EZİLDİ
 
TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Özcan Purçu’nun içinde bulunduğu kırmızı plakalı makam aracı Romanlar’ın naylon çadırlarda yaşadığı mahalleye girerken aracı kullanan şoför, yolun sol tarafında Roman çocukları seven Urla Belediye başkanı CHP’li Sibel Uyar’ın sol ayağını ezdi. Uyar birkaç dakika ayağının üzerine basamadı. Purçu, makam aracından iner inmez Uyar’ın yanına giderek, nasıl olduğunu sordu. Uyar görevliler tarafından hemen hastaneye kaldırıldı. Konuşmaların ardından toplantıya dönen Uyar, Romanlar’ın ’Helal başkan’ tezahüratı ile karşılandı. Uyar, seke seke yürüdü.
 
 
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER