Kırkpınar Ailesi Bayramlaştı

İzmir’in en kalabalık ailelerinden biri olan Erzurum kökenli Kırkpınar ailesi 22 yıllık geleneği devam ettirerek bayramın ilk gününde bayramlaşmak için bir araya geldi.

Kırkpınar Ailesi Bayramlaştı
İzmir’in başta Bayraklı olmak üzere birçok ilçesinde oturan Kırkpınar ailesinin genç ve yaşlı birçok üyesi, bayramlaşmak için Bornova Öğretmen Evi’nde toplandı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı bayramlaşma töreni halk oyunları ile başlayıp, Kuran-ı Kerim okunması ve bayram duasıyla son buldu. Törende konuşan AK Parti eski İl Gençlik Kolları Başkanı ve 26. Dönem İzmir Milletvekili Adayı Bilal Kırkpınar, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
 
Bilal Kırkpınar, "Bu Ramazan Bayramı’nın özellikle İslam dünyası ve bölgemiz için her zamandan daha fazla ihtiyaç duyduğumuz barış ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum. Bu bayramlaşma geleneğiyle kalabalık olan ailemizin fertleri aynı anda bu salonda birbirini görüp hasret gideriyor ve bayramlaşıyor. Bu güzel geleneği başlatan ve sonra gençlere devreden ve daha sonra aramızdan ayrılan büyüklerimizi rahmetle anıyorum" dedi. Kökenlerinin Erzurum, ancak doydukları yerin İzmir olduğunu belirten Bilal Kırkpınar, "Biz Kırkpınar ailesi olarak birçok alanda faaliyet gösteriyoruz, alın teri döküyoruz. Böylece İzmir için katma değer üretiyoruz. Son dönemde içimiz çok yandı, birçok vatandaşımız terör saldırıları sonucu hayatını kaybetti, onları rahmetle anıyoruz. Terörün amacı da zaten bizi karamsarlığa düşürmek, ama terör tacirlerinin ve milletimizi bölmek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacağız ve inadına her zamankinden daha fazla bir ve beraber olacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2016, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER