banner51

Kimyasal Atığa Maruz Kalan İşçilere Başkan Desteği

Bornova Belediyesi'nin 4 temizlik işçisi, çöpe atılan zehirli bir atık nedeniyle rahatsızlanarak tedavi altına alındı. Başkan Olgun Atila, olay sonrası işçilere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. İşçilerin durumunun iyi olduğunu söyleyen Atila, "Vatandaşlarımızdan ricam; çöplere atılması yasak olan zehirli atıkları ilgili yerlere teslim etmeleri" diye konuştu.

Kimyasal Atığa Maruz Kalan İşçilere Başkan Desteği
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde görevli 4 işçi talihsiz bir kaza sonucu zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Çöpe atılmaması gereken zehirli atığın neden olduğu olayın sonrası Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, işçilere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan İstemi Tamtürk, Gıyasettin Şişçi, Hüseyin Bozkurt ve İhsan Pektaş'ı moral veren Başkan Atila, "Olayı duyar duymaz hemen hastaneye geldim. Arkadaşlarımızın durumu iyi. Umarım bir daha böyle kazalar yaşamayız. Vatandaşlarımızdan ricam; çöplere atılması yasak olan zehirli atıkları ilgili yerlere teslim etmeleri" diye konuştu. 
 
Olay nasıl meydana geldi?
 
Altındağ Sanat Sokağı'ndaki çöp konteynerini çöp kamyonuna boşaltan temizlik işçileri,  dumanlar yükseldiğini görünce hemen itfaiyeye haber verdi. İtfaiye, kenara çekilen kamyona su ile müdahale ederken, 4 işçi fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. İşçiler hastaneye kaldırılırken zehirlenmeye neden olan atık madde incelenmek üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi laboratuvarlarına gönderildi.   
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER