'Kimseyi Makamıma Çağırmadım'

İzmir’in tanınmış siyasetçisi ve işadamı Necip Kalkan, 2015 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için sokağa çıktı ve vatandaşlarla yüz yüze anket yaptı.

'Kimseyi Makamıma Çağırmadım'
 
İzmir Ticaret Odası ve Kalkınma Ajansı eski başkanı tekstil mühendisi Necip Kalkan AK Parti’den aday olmak için yola çıkmadan önce İzmirlilerin onayını almak istedi. Bunun için 2 ay önce yarımada esnafıyla görüşen Necip Kalkan bu kez Buca pazaryeri ve Forbes Caddesi esnafıyla buluşarak onlara “Beni İzmir milletvekili olarak görmek istiyor musunuz?” diye sordu. Buca’nın ardından Çankaya, Kemeraltı, Eski İzmir, Karabağlar, ve Gaziemir esnafıyla görüşerek adaylık için kararını vereceğini belirten kalkan, “En büyük ve doğru anket yüz yüze olan ankettir. Çünkü insanlar gözümüzün içine bakıyor ve bizi samimiyet testinden geçiriyor. Bu nedenle sokaklardayız. 
 
 
“Kimseyi makamıma çağırmadım”
 
Ben sivil toplum örgütlerinden geliyorum. Vatandaşlarımızın taleplerini daha gerçekçi ve doğru bir diyalog ile anlıyorum. Yıllardır her zaman insanların ayağına giderek sevinçli ve üzüntülü günlerinde yanlarında oldum. Millete vekil olacaksam da millete gidip sormam gerektiği için bugün bir kez daha onların yanındayım. Onların iznini talep ediyorum. Ayrıca önümüzdeki günlerde de 9 Eylül Üniversitesi öğrencileriyle buluşacağım. 1. bölgede 65 bin öğrenci var, bu gençler maalesef bizi tanımıyor. Ben Karabağlar Belediye Başkanlığına aday olduğumda 100 kişiye yakın değişik fakültelerdeki öğrenciler benim kampanyamda yer almıştı. Bu gençlerin hiç biri AK Parti üyesi değildi. Hatay ve Basın Sitesi’nde 7 mahallede bu gençler çalıştı. Bize bilgileri, ve fikirleri ile ciddi katkıda bulundular. Gençler ile geçen hafta kafede toplandık. Bundan sonra da gençler hangi kafeye takılıyorsa bende oraya takılacağım. Halkın tüm kesimleriyle ile yaptığım görüşmeler sonucunda bana “Aday ol” derlerse aday olacağım. Bu desteği aldıktan sonra sayın Başbakanımız Prof. Ahmet Davutoğlu da bize bu görevi layık görür ise İzmir için Türkiye için tüm gayretimle millete hizmet etmeye hazırım” diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER