'Kimseye Ayrıcalık Tanımayın'

İzmir’de 1 Mart Pazar günü AK Parti'nin milletvekili aday adayları önce teşkilattan oy almaya çalışacak. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 193 aday adayından 180'inin katılacağı seçimde ilçe başkanlarına "Tarafsız olun, bırakın teşkilat kimi istiyorsa onu seçsin, isim bildirmeyin, kimseye ayrıcalık tanımayın" talimatını verdi.

'Kimseye Ayrıcalık Tanımayın'
İzmir'de AK Parti'nin 193 milletvekili aday adayından yaklaşık 180'i, pazar günü saat 10.00-16.00 arasında Halkapınar Spor Salonu'nda yapılacak seçimde teşkilatın oyunu almaya çalışacak. Seçimde ana kademe il yönetimi, kadın ve gençlik kolları il yönetimleri, ana kademe ilçe yönetimleri, kadın ve gençlik kolları ilçe yönetimleri, Demokrasi ve Hakem Kurulu, Disiplin Kurulu ile yaklaşık bin 300 mahalle başkanı oy kullanacak. Oy pusulasında sadece 13 kişinin adını işaretlenecek. Her ilçe ayrı sandıkta oy verecek. Birinci bölge için 14, ikinci bölge için 16 sandık kurulacak. her sandıkta üç görevli olacak, salonda sadece Genel Merkez yöneticileri dolaşacak. Aday adayları salon dışında teşkilatla birebir iletişime geçip oy isteyebilecek. Oy kullanma işleminin ardından pusulalar çuvala konup mühürlenecek ve Genel Merkez'de açılıp tasnif edilecek.
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, temayül yoklaması öncesi ilçe başkanlarını tarafsız olmalarını konusunda uyararak, şunları söyledi: "Temayülde tarafsız olun. Bırakın teşkilat kimi istiyorsa onu seçsin, isim bildirmeyin, kimseye ayrıcalık tanımayın. Oy kullanacak olan partililerim AK Parti'ye vermiş oldukları emeğin doğrultusunda bilglerini damıtarak ülkemize katkı koyacak kişilere hür iradeleriyle karar versinler. Onların iradesini engelleyecek şekilde fikir ve beyanda bulunmayın. Partimizin de adında olduğu gibi adaletli bir temayül olacak. Adaylar belirlenirken temayül sonuçlarının yanısıra diğer faktörler de devreye girecek. Temayül sonucu adaylık kriterliğinde yüzde 40- 50 oranında önemli. Aday adaylarının da bu yarışı düzeyli bir şekilde götüreceğinden eminim.
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER