Kılıçdaroğlu'nun O Sözüne Tepki Gösterdi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, "İzmir iyi yönetiliyor" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şaka yapmış olabileceğini öne sürerek, "Örgütleri belediyenin halka anlatılacak bir icraatını bile bulamazken, parti toplantılarında her defasında çekişme ve sürekli kavgalar yaşanırken, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı için 'Sizi savunmaktan yorulduk' açıklamasında bulunurken 'İzmir iyi yönetiliyor' açıklaması tam bir ironidir" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun O Sözüne Tepki Gösterdi
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir ziyaretinde ülkenin terörden kurtarılmasını istedikleri hatırlatarak bu sözleri samimi bulmadığını söyledi. Kaya, şöyle konuştu: 
 
"Bunu söylerken samimi olduğuna inanmamız için, kendisinin bugüne kadar söylediği sözleri, duruş ve eylemlerini unutmamız lazım. Milletin hafızasıyla alay etmesin. Daha bir hafta önce, katıldığı televizyon programında, canlı yayında, herkesin gözlerinin içine bakarak, cezaevlerinde yatan PKK'lı ve DHKP-C'li teröristleri ziyaret ettiklerini açıklayan kendisi değil miydi? Ülkenin terör belasından kurtulmasını isteyen bir kişi, teröristleri nasıl ziyaret edebilir? Güneydoğu'ya heyet gönderip PKK terör örgütünü 'mağdur', devleti de 'katil' gösteren masa başı düzmece raporlar hazırlatan kendisi değil midir? Askere polise kurşun sıkan PKK'lı teröristleri 'eylemci' olarak nitelendirip, 'Yüksekova'daki eylemcilerin hakları, devlet tarafından ihlal ediliyor' diyen kendi partisinin milletvekili değil midir? 'Gerekirse sokak sokak, hendek hendek direniriz. Devlet ayağını denk alsın' diye terör örgütünün tarzıyla PKK adına devleti tehdit eden kendi partisinin milletvekili değil midir? PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin lideri Selahattin Demirtaş'a, 'Birlikte iyi salladık efendim' diyerek, HDP'nin barajı aşmasından duydukları neşe ve mutluluğu dile getiren kendi partisinin milletvekili değil midir? Askerimize, polisimize alçakça pusu kuran PKK'lılara 'hendek kazan arkadaşlar' diyen, partisinin milletvekillerini terörist cenazelerine gönderen, terörle mücadele eden asker ve polisimizi insan haklarını ihlal ettikleri iddiasıyla suçlayıp teröristlere arka çıkan bir zihniyetin, ülkenin terör belasından kurtulmasını istediği yönündeki beyanı ciddiye alınacak bir beyan değildir. Bu zihniyetin, milletin güvenliğini, ülkenin bütünlüğünü sağlamak için canlarını feda eden askerin, polisin çektiği sıkıntıları anlaması mümkün değildir. Milletimizin bu konudaki hassasiyetini idrak edebilmeleri mümkün değildir. Ülkenin terör belasından kurtulmasını istemenin yolu, terörle kararlı bir şekilde mücadele etmekten geçer. Terörü cesaretlendiren, HDP'ye payanda olan, Cumhuriyetin kurucu iradesinin 90 yıllık değerlerini hiçe sayarak marjinal örgütlerin değerleri üzerinden bir siyaset üreten Kemal Kılıçdaroğlu'na bu millet asla inanmıyor, güvenmiyor." 
 
"KILIÇDAROĞLU ŞAKA YAPMIŞTIR"
 
AK Parti İzmir Milletvekili Kaya, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, 'İzmir çok güzel yönetiliyor. Biz o sebeple bütün Türkiye'yi İzmir gibi yöneteceğiz diyoruz' şeklindeki açıklamalarını da şu sözlerle eleştirdi: 
 
"Şaka yapmıştır. Daha iki gün önce, CHP İzmir il örgütü toplantısında ortalık ayağa kalkmadı mı? Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile CHP İzmir milletvekilleri birbirine girmedi mi? CHP İzmir Milletvekili Sayın Tacettin Bayır, Kocaoğlu'na hitaben, 'sizi savunmaktan yorulduk' demedi mi? Kılıçdaroğlu 'İzmir iyi yönetiliyor' cümlesini gitsin CHP İzmir il örgütüne söylesin. Bakalım kendisine ne diyecekler? Gülünç bir açıklama. Örgütleri belediyenin halka anlatılacak bir icraatını bile bulamazken, parti toplantılarında her defasında çekişme ve sürekli kavgalar yaşanırken, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı için 'sizi savunmaktan yorulduk' açıklamasında bulunurken 'İzmir iyi yönetiliyor' açıklaması tam bir ironidir. Partililerinize söyleyin, kendi içlerindeki kavgayı bir kenarı bırakıp İzmir'e hizmet üretsinler. Laf üstüne laf koymaktan vazgeçip taş üstüne taş koysunlar. İzmir iyi yönetilmiyor."
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER