'Kılıçdaroğlu'nun Kellesini Vermeyeceğiz'

İzmir’den meclise 14 milletvekili gönderen CHP’de vekiller örgüte teşekkür etti. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, parti içinde başlayan kurultay taleplerini hatırlatarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadaroğlu’nun kellesinin istendiğini öne sürdü ve "Kılıçdaroğlu’nun kellesini vermeyeceğiz, bu böyle bilinsin" dedi.

'Kılıçdaroğlu'nun Kellesini Vermeyeceğiz'
CHP İzmir milletvekilleri Musa Çam, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Murat Bakan ve Ali Yiğit CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. İlçe Başkanı Kazım Çam, Belediye Başkanı Mustafa İnce, bazı belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partilinin hazır bulunduğu ziyarette milletvekilleri partililere ve ilçe yöneticilerine teşekkür etti. Çam, 2019 Mart’ında yapılacak yerel seçimlere iyi hazırlanmak gerektiğini belirterek, "Onların 2023 hesabı Atatürk’ün bizlere emanet ettiği laik demokratik cumhuriyeti yıkmak, kendi cumhuriyetlerini kurmak. Bizim 2023 yılı hesabımız ise hem cumhuriyetimizin 100. yılı hem de partimizin 100. yılıdır. CHP 100. yılında Türkiye’de Atatürk’ümüzün bize emanet ettiği laik demokratik cumhuriyeti korumak kollamak ve partimizi iktidar yapmak zorundadır. Bu sebeplerle hepimize tarihi bir görev düşüyor. Bizden sonra gelecek olan çocuklarımıza ve torunlarımıza daha yaşanılabilir daha özgür bir Türkiye’yi emanet etmemiz gerekiyor" dedi.
 
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadaroğlu’nun kellesinin istendiğini öne sürerek, şöyle konuştu:
 
"Partimizi genel merkezinden, genel başkan yardımcıları, üst yöneticileri parti meclisi dahil daha dinamik daha çalışkan bir yapıya kavuşturmak zorundayız. Bunu yapacak olanlarda sizlersiniz. Siyasi yaşamımda sekiz genel başkan gördüm. Genel Başkan değiştiğinde partinin patlama yaptığına ya da iktidar olunduğuna şahit olmadım. Bugün Kemal Kılçdaroğlu’nun kellesini isteyenler seçim meydanlarında hiç görmediğimiz insanlar. Kılıçdaroğlu’nun kellesini vermeyeceğiz bu böyle bilinsin."
 
Murat Bakan da partisinin 1 Kasım genel seçimlerinde iktidar olamaması nedeniyle, "Ben kendi adıma milletvekili olduğuma sevinemedim. Üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu görevi hakkıyla yerine getirebilmek için elimizden geleni yapıp sizlerle birlikte hareket edeceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER