Kılıçdaroğlu'ndan İzmir Molası

CHP Genel Başkanı Burhaniye’ye geçmeden önce İzmir’de mola verdi. Kılıçdaroğlu yemekte bir araya geleceği Kocaoğlu ve Engin’le İzmir’in güncel sorunları da konuşuluyor.

Dün bir dizi açılış için Aydın’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Burhaniye’ye karayoluyla geçmeden önce İzmir’de mola verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gaziemir İsa Bey Dağevi Restoran’da kurmaylarıyla birlikte öğle yemeği yiyor. Kılıçdaroğlu’na Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ve Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile milletvekilleri de eşlik ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP İl Başkanı Ali Engin’in katılacağı öğle yemeğinde İzmir ile ilgili güncel sorunlar da masaya yatırılıyor.
 
Kılıçdaroğlu sofrayı 'gemilerle' açtı. CHP Genel Başkanı'nın masaya oturur oturmaz ilk sorusu İzmir'de uzun süren tartışmalar sonunda ihalesi tamamlanan Körfez'e alınacak yeni gemiler oldu. Kılıçdaroğlu, Kocaoğlu'na 'Gemileri ne zaman alıyorsunuz?' sorusunu yöneltti, İzmir Büyükşehir Başkanı da Genel Başkan'a süreci anlattı.

Yaklaşık iki saat süren yemek molasının arından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu övdü. Gazetecilerin kurvaziyer limanına yapılması düşünülen AVM ve AK Parti’nin 35 projesi ile ilgili sorularına yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Toplantıda Türkiye’de yerel yönetim konularını konuştuk. AVM konusu ile ilgili en iyi kararı Büyükşehir Belediye Başkanımız verecektir. İzmir’i ve İzmirli’yi tanıyor ve ihtiyaçlarını biliyor. İzmir’le ilgili en iyisini yapacağından eminim… 35 Proje’yi de yakından takip ettiğini biliyorum. İzmirli, İzmir’e kimin hizmet getirdiğini iyi biliyor” dedi.
 
Kılıçdaroğlu bu açıklamanın karayoluyla Burhaniye’ye hareket etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER