banner51

Kılıçdaroğlu'ndan İzmir Mesaisi

CHP Genel Başkanı referandum çalışmaları kapsamında ilk kez kente geldi. Kılıçdaroğlu'nun ilk durağı Tarihi Havagazı Fabrikası'nda iş dünyası, STK'lar ve spor kulüp başkanlarıyla gerçekleşen buluşma oldu.

Kılıçdaroğlu'ndan İzmir Mesaisi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu referandum çalışmaları kapsamında ilk kez İzmir’e geldi.
 
İstanbul'dan İzmir'e havayoluyla gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adnan Menderes Havalimanı'nda CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven, İzmir Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. 
 
İLK DURAK HAVAGAZI 
 
Kılıçdaroğlu havaalanından VIP araçla Tarihi Havagazı Fabrikası'na geçti. CHP Lideri burada iş dünyası, STK'lar ve spor kulüp başkanlarını bir araya getiren kahvaltı organizasyonuna katıldı. 
 
 
Havagazı'ndaki organizasyonda Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş'ın da Kılıçdaroğlu'nun masasında oturması dikkat çekti. CHP İl Örgütü geçtiğimiz günlerde EBSO ile İTO'nun da düzenleyenler arasında yer aldığı 'Anayasa Bilgilendirme Toplantısı'na sadece hükümet cephesinden temsilcilerin katılması nedeniyle odalara tepki göstermişti. 
 
"BİR SOPA OLSUN, KAFASINA VURSUN İSTİYORSA..."
 
CHP Lideri, basına kapalı gerçekleşen buluşmada iş dünyası ve STK temsilcilerinden ‘hayır’ oyu istedi. Kılıçdaroğlu’nun “Bir başkan olsun, elinde de sopa olsun, birisi aykırı bir düşünce söylediği zaman kafasına vursun diyorsa evet oyu kullansın. ‘Biz demokrasiyi savunuyoruz’ diyorsa hayır oyunu kullanacak” dediği öğrenildi.
 
1982'DE 'HAYIR' VERDİM, ONURUNU YAŞIYORUM... 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu referandum çalışmaları kapsamında geldiği İzmir’de Kültürpark’ta STK'lar ve demokratik kitle örgütleri ile yapılan buluşmaya katıldı. Kılıçdaroğlu İzmir’de yaptığı konuşmada sandığa gitme çağrısı yaparken, “16 Nisan’da herkes sandığa gitsin. Gitmediğiniz taktirde çocuklarınıza hesap veremezsiniz. 1982 anayasasında gittim hayır oyu kullandım. Bu onuru taşıyorum. Çocuklarına yarın söyleyeceğiniz en güzel şey budur” dedi.
 
KOCAOĞLU’NA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
 
397 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davadan beraat eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve belediye bürokratlarına geçmiş olsun ziyaretinde de bulunacak olan Kılıçdaroğlu, İzmir programını Gazeteciler Cemiyeti ziyaretiyle sonlandıracak.
 
İşte programı
 
17.00-18.00: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve belediye bürokratlarına geçmiş olsun ziyareti (Yer Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu)
18.00-19.00: Gazeteciler Cemiyeti ziyaret
20.20: Ankara’ya hareket 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER