banner9

'Kılıçdaroğlu'na Saldırıyı Kınıyoruz'

Son günlerde artan terör olaylarını ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı kınayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bir sindirme politikası izleniyor. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşaması, dünyada barışın, ülkede barışın tesisi için uğraşıyoruz, didiniyoruz, siyaset yapıyoruz. Bu yoldan dönmeyeceğiz, kimse de döndüremez” şeklinde konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, son günlerde yaşanan terör olayları ile İstanbul’da şehit cenazesinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “mermili saldırıyı” kınadı. CHP İl Başkanlığı’nın Bayraklı Adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Atatürk ilkelerinin savunucusu, Türkiye’nin en köklü partisi CHP’ye karşı bir saldırı düzenlendiğini belirterek, “Bu il başkanlarımıza,  ilçe başkanlarımıza ve genel başkanımıza yapılmaktadır.  Burada hiç kimse sokağa çıkmasın, fikrini beyan etmesin, kimse protesto yapmasın, her şeye AKP karar versin, 79 milyon insan da alkışlasın diye sindirme politikası izlenmektedir.  Gittikleri yol,  yol değil.  Yaptıkları iş,  iş değil. Gündem değiştirmeye çalıştıkları konular konu değil” diye konuştu. 
 
Sağ olduğumuz müddetçe..
 
Ülkeyi ve insanları sevdiklerini, rant ve çıkar ilişkisi için siyaset yapmadıklarını söyleyen Başkan Kocaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bizim geri plan hesaplarımız yok.  Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşaması için dünyada barışın,  ülkede barışın tesisi için uğraşıyoruz;  didiniyoruz,  siyaset yapıyoruz.  Bu yoldan da dönmeyeceğiz.  Kimse de döndüremez. İnsan haklarını Türkiye’nin gündeminden kaldırıp diktatörlüğü getirmeye çalışanlara Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dur diyecektir. Biz de sağ olduğumuz müddetçe buna karşı mücadelemizi vereceğiz.” 
 
Siyaset yapanlar sorumluluğunu bilsin
 
CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel de İstanbul Vezneciler’de düzenlenen terör saldırısında şehit olan polisler Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü’nün Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek, şunları söyledi:
 
“Bu saldırının failleri, şehit cenazelerinde düzenledikleri provokasyonlarla bir siyasi kazanç elde etmeye çalışmaktadır. Cenaze namazında siyasi provokasyon yapacak kadar alçalan, bu yolla şehit cenazelerini bile bölerek, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeye çalışan zihniyet amacına ulaşamayacaktır. Şehit cenazelerinde düzenlenen provokasyonlarla, bu saldırıların failleri bir siyasi kazanç elde etmeye çalışmaktadır. Bu alçak saldırıyı icra edenler kendilerine verilen talimatları yerine getiren birer piyondur. Sayın Genel Başkanımızın önüne mermi bırakılarak suikast tehdidinde bulunulmasına seyirci kalan düşük profilli Başbakan, İçişleri Bakanı ve bu kişileri yönlendiren Kaçak Saray zihniyeti bu saldırının gerçek failidir. Bugün gelen her şehidin sorumlusu PKK terör örgütüne yardım ve yataklık yapmış olan Erdoğan ve AKP yöneticileridir. Şehitlere 'Kelle', PKK terör örgütü lideri Öcalan'a 'Sayın' diyen, 'Şehit cenazesi gelince yaygara çıkartıyorlar' ifadesini kullanan, 'AKP ile PKK doğrudan görüşüyor' diyerek işlediği suçu itiraf eden, Erdoğan ev AKP yöneticileri PKK'nın şehirleri silah deposu haline çevirmesine, vergi mahkemeleri kurmasına, trafik kontrolü yapmasına hatta asker alma şubesi açmasına göz yummuş, valilere verdikleri 'Dokunmayın' talimatı ile PKK'nın önünde siper olmuştur Saldırıdan sonra Genel Başkanımız büyük bir olgunlukla tüm siyasi partileri ortak tavır almaya çağırdı. Bizler ülkemizi seviyoruz.  Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği yolda ‘yurtta barış,  dünyada barışı’ bir kez daha haykırıyoruz. Gelin siyaset yapanlar sorumluluğunuzu bilin, gelin birlikte olalım!” 
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER