Kılıçdaroğlu'dan İzmir Örneği

CHP lideri, partisinin İzmir’deki bölge toplantısında yaptığı konuşmada, ‘CHP iktidara gelirse ülkeyi yönetemez’ diyenlere seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İzmir’de düzenlenen bölge toplantısında konuştu.
 
"Efendim, CHP iktidara gelirse ülkeyi yönetemez, dolar fırlar, faizler yükselir" diyorlar ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, "7 milyona sesleniyorum, Türkiye’yi bunlardan iyi yönetiriz" dedi.
 
"Türkiye nasıl yönetilir, bunu öğrenmek istiyorsan İzmir’e bakacaksın. CHP’nin olduğu ana kentler nasıl yönetiliyorsa ülkeyi öyle yöneteceğiz" diyen CHP lideri şöyle devam etti:
 
"3 kentten örnek vereceğim; Ankara, İstanbul ve İzmir. 3’ü de metro yapıyor. İstanbul ve Ankara havlu attı. Bütçeleri, İzmir’in bütçesini 2’ye 3’e katlar ama beceremediler.
 
Ankara 100, İstanbul 145, izmir 60 milyona yapıyor. Yer altından yapıp, aynı teknolojiyi kullanıyorsunuz ama beceremediler, hükümet devraldı. İzmir, kendi kaynaklarıyla onların altında fiyatla bunu gerçekleştirdi. İzmir ve CHP’li belediyeler budur. İzmir’i, Muğla’yı, Aydın’ı, Tekirdağ’ı nasıl yönetiyorsak Türkiye’yi de aynı anlayışla yöneteceğiz.
 
Toplumun belliğin, ‘bunlar çalıyor ama iş de yapıyor’ algısı yerleştiriliyor. Sakın ola bu kültürün tutsağı olmayın. Bu bizim inancımıza, kültürümüze, siayset anlayışımıza aykırıdır. Kara propaganda daha yapıyorlar. CHP iktidara gelirse sosyal yardımları kesecekmiş. Niye keselim, hangi gerekçeyle keseceğiz? Herkesin işi aşı oldu da onun için mi keseceğiz? Bu kara propagandaya da yuttaşlarım inanmasın. Sosyal yardımları en az iki katına çıkaracağız, bunu herkes bilsin.
 
Eskiden, 'efendim parayı nereden bulacaksın?' denirdi. Şimdi korkuyorlar da sormuyorlar... Bizim çocuklarımızn yatak odalarında boy boy para kasaları asla olmadı, olmayacak da. Bizim bakanlarımıza, belediye başkanlanlarımıza çikolata kutuları içinde paralar gelmeyecek..."
 
Toplantının basına açık bölümünde konuşan Kılıçdaroğlu, "1000 odalı saray yaptı kendine. Bütün dünyada alay konusu. Yazık değil mi bu ülkeye... Yanıda bir de 275 odalı bir yer daha yapılacak, beyefendi oturacakmış. Devleti soyduğunuz yetmedi mi, bir de kendinize saray yapıyorsunuz?.. Memlekette işsizlik var ama bunu düünmüyorlar, onların çocukları işsiz deği çünkü..." dedi.
 
NTV

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER