Kılıçdaroğlu: Kocaoğlu'nun Bu Başarılarından Ötürü Yargılanması Gerekiyordu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 397 yılla yargılanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu’nin beraatini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, Kocaoğlu’nun başarılarından dolayı yargılandığını öne sürdü.

Kılıçdaroğlu: Kocaoğlu'nun Bu Başarılarından Ötürü Yargılanması Gerekiyordu
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında 5 yıldır 397 yılla yargılanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve 129 belediye personelinin dün beraat ettiğini hatırlatarak, şunları söyledi:
 
"İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve 129 personeli yargıladılar. Sahte belge ürettiler. Dün beraat etti. Aziz Kocaoğlu’ndan niye rahatsızlık duyuyorlardı? Çünkü İzmir Büyükşenir Belediyesi’nin uluslararası kredi notu, Türkiye Cumnuriyeti devletinin kredi notundan daha iyi. Bir daha söylüyorum, sağır kulaklar duysun. İstanbul, İzmir ve Ankara’da metro inşaatları vardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi havlu attı, ’ben yapamıyorum’ dedi. Ankara Büyükşehir Belediyesi "ben yapamıyorum’ dedi. Yıllardır sürüncemede. Ulaştırma Bakanlığı devraldı, yapıyor ama İzmir Büyükşehir Belediyesi ki bütçeleri bu iki kentin bütçesine göre daha düşük olmasına rağmen ’ben yapacağım’ dedi. İstanbul’un üçte bir fiyatına Ankara’nın yarı fiyatına İzmir metrosunu yapıyor. Bu başarı küçük bir başarı değil. Ankara ve İstanbul’u gölgede bırakıyor. Ne olması gerekiyordu? Aziz Kocaoğlu’nun bu başarılarından ötürü yargılanması gerekiyordu. 2011- 2017 ve beraat ediyor. Bizim belediye başkanlarımıza her zaman saygımız var. Belediye Başkanı arkadaşlarıma her gittiğim yerde şunu söyledim; Seçildiğiniz andan itibaren bulunduğunuz beldede hiçbir vatandaşı ötekileştirmeyeceksiniz. Bana oy verdi, vermedi ayrımcılığına tabi tutmayacaksınız. Herkesin ayağına hizmet götüreceksiniz çünkü hizmet ayırt edilmez. Belediye başkanlarımız da böyle çalışıyor."
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER