banner9

Kılıç Buca'yı Gezdi

MHP İzmir 1'inci bölge milletvekili adayı Senem Kılıç, kendilerinin sadece katillerle masaya oturmaya hayır dediklerini belirterek, “Biz baştan beri terörle müzakere edilmez, terörle mücadele edilir diyoruz. Maalesef yaşanan olaylarla haklılığımız ortaya çıktı" dedi.

Kılıç Buca'yı Gezdi
Seçim çalışmalarını sürdüren MHP İzmir 1'inci Bölge milletvekili adayı Senem Kılıç'ın yeni durağı Buca oldu. Bucalılar'a partisinin politikalarını anlatan Kılıç, Ankara'da yaşanan terör olayının ardından partisinin önceden yaptığı uyarıların ne kadar haklı çıktığını söyledi. Ankara'daki terör olayı sonrası Milliyetçi Hareket Partisi hakkında hayırcı diye tekrar bir kara propaganda üretilerek, kendilerinin uzlaşmayan tarafmış gibi gösterilmeye çalışıldığını ifade eden Senem Kılıç, tüm kara propagandaya rağmen milletin gerçekleri gördüğünü kaydetti.
 
Parti olarak koalisyon kurmak için dört maddelerinin olduğunu ve sadece tek bir şeye hayır dediklerini vurgulayan Kılıç, “Biz sadece katillerle masaya oturmayız dedik. Bu konuda tavrımız hala nettir. Kimsenin de bizden bebek katilleriyle, bu ülkenin askerine, polisine, öğretmenine, doktoruna kurşun sıkan hainlerle masaya oturmamızı ve uzlaşmamızı beklemeye hakkı yoktur. Bunun dışında kimseye de hayır demedik" diye konuştu.
 
"KEŞKE, BİZ DEMİŞTİK DİYEMESEYDİK"
 
Partisinin koalisyon kurmak için deklare ettiği 4 maddeyi sıralayan Senem Kılıç, bunlardan ilkinin ülkenin dilini, bayrağını ve başkentini belirleyen Anayasa'nın ilk dört maddesi olduğunu aktardı. İkinci maddelerinin ülkeyi parçalanmaya ve bölünmeye götüren çözüm sürecinin sonlandırılması ve terörle müzakere yapılması yerine mücadeleye geçilmesi olduğunu dile getiren Kılıç, “Maalesef 7 Haziran'dan günümüze 500 canımızı yitirmemizin ardından bu tavrımızdaki haklılığımız bir kez daha görüldü. 'Biz demiştik' demek istemiyoruz ama maalesef biz bunu daha önce defalarca söyledik. Ancak teröre ve teröristlere gösterilen hoşgörü, 'senin teröristin, benim teröristim' yaklaşımı, dış politikada derin stratejiden değerli yalnızlığa gelinen yer ve şimdi son 4 ayda 500 canımızı yitirmemizin tarifsiz acısını yaşıyoruz" dedi. 3'üncü maddeleri olan 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları hakkında da açıklamalarda bulunan Kılıç, bu konuda kendilerinin değil, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin hayır dediğini söyledi. 
 
Bakanlık yapan parti üyeleri, hırsızlık ve yolsuzluk yaptığı yönünde derin şaibeler bulunan bir partiyle koalisyon yapmadan önce onlardan hukuk önünde aklanmalarını beklemenin en büyük hakları olduğunu bildiren Senem Kılıç, “Ancak Adalet ve Kalkınma Partisi buna hayır dedi. 'Biz adaletin önüne çıkmayız, hukuku tanımayız' dedi. Ardından da 'bize hayır diyorlar' diyerek haksız yere partimizi suçladı. Oysa hayır diyenler kendileriydi. Bunu da tüm milletimiz gördü" diye konuştu.
 
Son şartlarının ise Cumhurbaşkanı'nın kendi yetki sınırları içine çekilmesi olduğunu belirten Senem Kılıç, şunları söyledi: 
 
"Üstelik bu tüm vatandaşlarımızın beklentisi. Bir ülkenin cumhurbaşkanı, bir siyasi partinin tarafı olamaz. Ancak ne yazık ki, bunun ülkemizde böyle olmadığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımız, ülkedeki tüm kutuplaşmaların tam göbeğinde yer almakta. Bu hem ülkemize, hem de cumhurbaşkanlığı kurumuna büyük zarar veriyor. İşin vahameti ortada." 
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER