banner51

Kıbrıs İzmir Konsolosu'ndan İadeyi Ziyaret

ÖDEMİŞ Muharip Gaziler Derneği üyelerinin geçen nisan ayında İzmir kent merkezindeki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Konsolosluğu’na yaptığı ziyaret, karşılık buldu. Konsolos İpal Emin, Ödemiş’e gelerek Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesini ziyaret etti.

Kıbrıs İzmir Konsolosu'ndan İadeyi Ziyaret
 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Konsolos İpal Emin, Ödemiş’e gelerek Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesini ziyaret etti. Emin’i, dernek binası girişinde üyelerle birlikte karşılayan Şube Başkanı Selahattin Aktaşoğlu, çiçek verdi.
 
Şubede gazilerle bir süre sohbet eden Emin, "Adımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İzmir Konsolosluğu ama Ege Bölgesi sorumlusuyum. Gazilerimiz bizim için çok değerlidir, her zaman gönlümüzde ayrı bir yerleri bulunmaktadır. Yoğunluktan dolayı, bazen sizlerle ilgilenmek için zaman bulamıyoruz. Sizlere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin selamlarını getirdim. Beni çok güzel ağırladınız için teşekkür ediyorum" dedi.
 
Şube Başkanı Selahattin Aktaşoğlu ise, "Bende sizlere burada bulunamayan gazilerimizin selamlarını getirdim. Derneğimize kayıtlı 385 üyemiz bulunmaktadır. Kore gazilerimizle birlikte hayatını kaybeden 30 gazimiz var. Şu anda, üye sayımız 250’ye düştü. Ödemiş Belediye Başkanımız Mahmut Badem, derneğimize güzel bir yer tahsisi için harekete geçti, kendisine teşekkür ediyorum" dedi.
 
Konsolos İpal Emin, Aktaşoğlu ve dernek üyeleriyle beraber, Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu’nu da ziyaret etti. Ateşoğlu, günün anısına İpal Emin’e bir plaket verdi.
 
/ÖDEMİŞ (İzmir), DHA)
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER