banner9

Kentsel Dönüşüm Tartışması Sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, kentsel dönüşüme ilişkin yerel yönetimlere tepki gösterdi.

Kentsel Dönüşüm Tartışması Sürüyor
 
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, belediyenin 7 ayrı alanda yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmalarının sonuçsuz kaldığını söyledi, "İzmir’de yıllardır onca bölgede sözde dönüşüm çalışması yürütülüyor, ancak çivi dahi çakılmadı. Yoksa Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşümden vaz mı geçti?" dedi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kent bütününde 7 ayrı bölgede toplam 4 bin 700 hektarlık alanda kentsel dönüşüm çalışması yürütüldüğünü belirten Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu Başkanvekili Bilal Doğan, belediyenin üzerine düşen görevleri yerine getirmediğini önüsürdü. Vatandaşların olmayan projeler ve dönüşüm vaatleri ile kandırıldığını iddia eden Doğan, "Yeni bir dünya yaratacağız vaatleri ile yola çıkan ve her seçim öncesi reklam yağmuru başlatan Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşümle ilgili icraatlarını bir türlü hayata geçiremediğini görüyoruz. Yoksa İzmir’de gerçekten dönüşüm yapılıyor da biz mi göremiyoruz? Ne yazık ki, kentsel dönüşümde bugüne dek Gürçeşme, Bayraklı, Ballıkuyu, Ege Mahallesi, Uzundere, Aktepe-Emrez ve Örnekköy gibi semtlerde ancak göstermelik olarak açılan sözde uzlaşma ofislerinden öteye geçen bir faaliyet yok. Büyükşehir Belediyesi onca söze karşın, üç yıldır Bayraklı’da, iki senedir de Ege Mahallesi’nde neden hala dönüşüme başlayamadı. Görüldüğü kadarı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi, hakka dayalı, uzlaşmacı bir kentsel dönüşümün değil, müteahit’in çıkarını koruyan, ranta dayalı, dar gelirli vatandaşı sürgün etmeye dayalı bir politika peşinde. Gelin, İzmir halkına daha fazla eziyet çektirip, kuru hayaller ile vatandaşı kandırmaktan vazgeçin. Gelin birlikte çalışalım. Siz bu inadınızdan bir an önce vazgeçin ve bu işi beceremeyeceğinizi itiraf edin. Bu yükün altından kalkamayacaksanız, bizler aracı olalım, Milletvekillerimiz, İl Yönetimimiz ve Büyükşehir Meclis Üyeleri AK Parti Grubu olarak bizler aracı olalım, kentsel dönüşümü hükümete devredin. İzmirlilerin layık olduğu, sağlıklı bir yaşama kavuşacağı, modern ve çağdaş konutları elbirliği ile inşa edelim" dedi.
 
foto
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER