Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ikinci etabın yapım ihalesini de gerçekleştirdi. İki aşamalı olarak yapılan ihaleyi Folkart Yapı kazandı. Onay sürecinin ardından yerinde ve uzlaşmayla gerçekleştirilen dönüşüm projesinde yeni bir etabın daha startı verilecek.

Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor
 
Kentte sağlıksız yapılaşmanın yoğunlaştığı bölgelerde uzlaşma ve yerinde dönüşüm ilkesiyle projeler üreten İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar Uzundere Mahallesi’nde başlattığı dönüşümün ikinci etap ihalesini de sonuçlandırdı. 11182 ada, 7 parsel ve 11184 ada, 10 parsel üzerinde  ’Kat karşılığı anahtar teslimi inşaat yapımı’ için gerçekleştirilen ihaleyi, tek başına teklif veren Folkart Yapı Sanayi Ticaret A.Ş. kazandı. Folkart Yapı, Büyükşehir tarafından yürütülen Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ilk etabın da yapımını üstlenmişti.
 
İLK KONUTLAR BU YAZ TESLİM EDİLECEK
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar Uzundere Mahallesi’ndeki ilk etap dönüşümü kapsayan 11183 ada, 5 parsel ve 11185 ada, 7 parseldeki inşaat çalışmalarını sürdürüyor. Zemin + 7 katlı 9 blokta, 280 adet konut ve 33 adet işyeri ile ada içi, ada dışı altyapı ve çevre düzenleme işleri devam ederken, hak sahipleri yaz aylarında teslim edilecek konut ve işyerlerine taşınacakları günü bekliyor.
 
BUZ PİSTİ İLE YÜZME HAVUZU DA VAR
 
Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı, imalat çalışmaları tamamlandıktan sonra, ticaret, ofis ve otel kompleksi, gençlik merkezi, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol, futbol sahaları, tenis kortu içeren spor ve eğitim ağırlıklı bir spor kompleksi, sosyal ve kültürel merkezler, pazar alanı, otopark ve yeşil alanları ile yeni bir çekim merkezi haline gelecek. Projedeki tüm sosyal ve teknik donatı alanları, çocuk oyun alanları, spor alanları, yeşil alanlar ve yollar Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER