banner51

Kent İçin Bisiklet Yolu Uzuyor

Kent içinde 40 kilometrelik bisiklet yoluna sahip olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu rakamı 135 kilometreye çıkarabilmek için harekete geçti.

Kent İçin Bisiklet Yolu Uzuyor
 
Ege Üniversitesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “3. Bisiklet Sempozyumu", İzmir’in bisiklet konusundaki duyarlılığını da ortaya koydu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, kentte bisikletli ulaşımın planlı olarak geliştirilmesi ve uluslararası platformlarda İzmir’in yer almasına yönelik projeleri, sempozyumda büyük ilgi gördü.
 
İzmir’in diğer kentlerden farklı, ayırt edici en önemli özelliklerinden birisinin, bisiklete- bisikletliye karşı tavrı ve bisikleti kent içi ulaşımın bir parçası haline getirmek yönündeki yaklaşımı olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, İzmir’deki bu güzel ortamı yeni projelerle destekleyerek geliştirmeye çalıştıklarını söyledi. Gökçe, “Bir yandan FLOW bir yandan EUROVELO ile tüm uluslararası ağlarda İzmir’in aktif bir şekilde kendini gösterebilmesi için ’Daha iyi ne yapabiliriz? Başka ülkelerde neler yapılıyor? Nasıl etkileşebiliriz?’ gibi konuların araştırması içersindeyiz. Bu çalışmalarımızı da katılımcı bir şekilde sürdürmeye çalışıyoruz" dedi.
 
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Fidan Aslan ise İzmir Ulaşım Ana Planı kararlarıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 135 kilometrelik bisiklet yolu gerçekleştirmeyi öngördüğünü ve bunun 40 kilometrelik kısmının büyük ölçüde tamamlandığını söyledi. Fidan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaşama geçirdiği ve İzmirlilerden yoğun talep gören "BİSİM" projesini de sempozyum katılımcılarına anlattı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER