Kendi Hayalindeki Parkı Yarattılar

İzmir'deki Agora Parkı'na, Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi ve üniversiteli gönüllülerinin katıldığı proje ile çocuklar için yeni bir oyun alanı kazandırıldı.

Aralarında akademisyenlerin de bulunduğu gönüllüler, bu bölgede yaşayan, içlerinde Suriyelilerin de bulunduğu çok sayıda çocuk ile parkta atölye çalışması yaptı. Bir yandan atık materyalleri kullanarak geri dönüşüm ile özgün oyuncaklar yaratan çocuklar, bunları parka yerleştirdi. Park içindeki kötü görünümlü trafolar ise gönüllüler tarafından boyandı.
 
Çalışmalara katılan akademisyenlerden Doç. Dr. Zehra Akdemir, tarihi bir zenginliğe sahip olan Agora semtinde yaşayan çocukların bu tarihi değerlerin farkında olmalarını sağlamak için tarihi bilgiler verdiklerini belirterek, "Çocuklar, çok sevdikleri, yöresel oyunları bize anlattılar. Biz de onları hem mutlu edecek hem de gelişimine de katkı koyacak olan sokak oyunlarını birlikte hayata geçiriyoruz. Çocuklarla ayrıca okudukları okulda iki gün boyunca bu konuda eğitim çalışması yaptık. Ardından park alanına gelip, birlikte oyun alanlarının iyileştirmesini, atık materyalleri kullanarak gereçekliştiriyoruz" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2015, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER