'Kemaraltı'nda Kaybolanı Aday Yapmayın'

İZSİAD-İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, milletvekilliği aday adaylığı süreci hareketlenirken, parti yönetimlerini ithal vekil konusunda bir kez daha uyardı.

'Kemaraltı'nda Kaybolanı Aday Yapmayın'
Hem İzmirlilerin hem de iş dünyasının ithal vekil istemediğini belirten Küçükkurt, ‘’Her partinin farklı aday belirleme yöntemi var. Bizim hem iş dünyası, hem de oy kullanan vatandaşlar olarak, Genel Başkanlardan, parti yönetimlerinden talebimiz adayların ithal olmaması. İlçelerin yönlerini karıştıran, Kemeraltı’nda kaybolan, İzmir’in sorunlarından, ihtiyaçlarından bir haber adayları istemiyoruz’’ dedi. 
 
ÜÇÜNCÜ GÖBEKTEN BİR BAĞ İLE İZMİRLİ OLUNMAZ
 
İthal aday derken İzmir ile eş, aile, hısım yakınlığıyla bağ kurup, bir şekilde ithal olmaktan kurtulduğunu sananları da kapsadığını söyleyen Küçükkurt, ‘’ Bu kentte yaşayan, bu kent için çalışan, üreten, katkı koyan kişi İzmirlidir. Burada yaşamamış, burada üretmemiş, burada kazanmamış, burada harcamamış, bu kente katkı yapmamış, bir şekilde herhangi bir bağlantıyla İzmirli olduğunu düşünenler içinde ithal kavramı geçerli. Bizim söylemimiz kim veya kimlerin aday olacağı, ya da aday yapılacağıyla ilgili değil. Biz parti gözetmeksizin İzmir Milletvekili olacak adayların gerçekten İzmirli olmalarını, bu kentin dokusunu, hassasiyetlerini, ihtiyaçlarını, sorunlarını bilmelerini ve bunun için çalışmalarını istiyoruz’’ diye konuştu.
 
İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİ LİSTELERDE YER ALMALI
 
İZSİAD’ın her görüşten üyeleri olduğunu vurgulayan Küçükkurt, sözlerini şöyle sürdürdü; ‘’Şu anda en çok vekil ve belediye başkanına sahip derneğiz. 5 milletvekilimiz, 2 belediye başkanımız, 1 İl Başkanı ve çok sayıda parti yönetimlerinde yer alan arkadaşlarımız var. Bu dönemde de birçok arkadaşımız farklı partilerden aday adayı. Hem onların, hem de iş dünyasını temsil edecek, işadamlarının, sanayicilerin sorunlarına hakim adayların listelerde, seçilecek yerlerde olmalarını istiyoruz. Listeler de ithal vekil olmaması kadar, iş dünyası temsilcilerinin olması da önemli. Listelerini ithal adaylarla dolduran parti 7 Haziran’da ki seçime eksiyle girer. İzmirli hem bu konuda bilinçli, hem de kararlı.  Sokağın nabzından çıkardığımız sonuç bu.’’
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER