banner51

Kemalpaşa'da 'Sosyal Market' Hizmete Açıldı

İzmir’in Kemalpaşa Belediyesi tarafından oluşturulan, ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanacağı "Sosyal Market", AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı. Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Bugüne kadarki yaptığımız en güzel hizmet, bugün açılışını yapacağımız sosyal market projesidir" dedi.

Kemalpaşa'da 'Sosyal Market' Hizmete Açıldı
 
Kemalpaşa Rekreasyon alanında bulunan Sosyal Market’in açılışına; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Kemalpaşa Belediye Başkanı AK Partili Arif Uğuru, AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar, kurum ve kuruluşları daire amirleri, Sosyal Market Projesine destek veren sanayici ve iş adamları ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından törende Kuran’dan dualar okundu.
 
Konuşma yapan Başkan Uğurlu, projeyi bugüne kadar yaptıkları çalışma olarak nitelendirerek, "Projeyi hayata geçirmeden önce Belediye Meclis Üyelerimiz ve sanayicilerimiz ile bilgi alışverişinde bulunduk. Dedik ki, başımızı yastığımıza koyduğumuzda Kemalpaşa’da herkesin evinde çorba kaynadığını bilelim. Bu düşünceyla projemizi hayata geçirdik. Beyaz eşyadan giyime, gıdadan ayakkabıya kadar her türlü sıfır ürünleri tarafımızdan tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız buradan karşılayacaklar" dedi.
 
500 AİLEYE SOSYAL MARKET KARTI
 
Sosyal Marketi projesi kapsamında ilk etapta yardıma muhtaç 3 bin ailenin tespit edildiğini ifade eden Uğurlu, "Bu ailelerin tamamının evlerini ziyaret ettik. 6-7 aylık bir çalışma yaptıktan sonra 500 ailemize sosyal market kartı vermeyi uygun gördük. Bu kartta gerek gıda, gerekse giyim üzerine iki ayrı puanlama sistemi var. Ailenin nüfusuna göre puanlar değişiyor. Bu karta sahip olan aileler, istedikleri zaman, istedikleri saatte sosyal marketimize gelecek ve istedikleri her türlü ihtiyaçlarını kimseye sormadan alıp gidecekler. Harcadıkları puanlar her ay tekrar kartına yüklenecek. Bu sosyal marketi biz kurduk, ama iş adamlarımızın da desteği ile uzun yıllar sürdürülebilir bir hale getirmeyi amaçlıyoruz. 4-5 ay içerisinde şu anda 500 aileye verdiğimiz kartı, 1500 aileye vermek. Bu marketin açılışında emeği geçenlere, desteklerini esirgemeyen sanayici ve iş adamlarımıza, sosyal market derneği yönetimini oluşturan iş adamlarımıza ve üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.
 
HOTAR, 15 TEMMUZ’U HATIRLATTI
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar ise sosyal marketin tüm Türkiye’ye örnek teşkil eden bir proje olduğunu belirterek, projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimine de değinen Hotar, "Yaklaşık 2-2.5 yıl içinde 4 seçim geçirdik. Bir de bunların arasında ufak bir darbe girişimi yaşadık. Bu darbe girişimi aslında ufak değil. Daha çok bir buz dağı gibi. Devletimiz ve milletimiz bunu çok çabuk aştığı için ufak diyorum ama aslında, bir buz dağı gibi bildiğimiz ve bilmediğimiz kadarıyla, şu anda sadece görünen yüzünü yaşadığımız ve inşallah sonsuza kadar da atlattığımız çok büyük bir tehdidi, çok büyük bir tehlikeyi yine milletimizin dik duruşu ile çok şükür atlattık. Bundan sonraki süreçte hepimizin birlikte hareket etmesi gereken nokta şu. Bu işin şakası yoktu. Eğer başarılı olunsaydı, bizler şu anda burada değildik. Hayatta olur muyduk. O da belli değil. Bırakın bizleri, çocuklarımıza nasıl bir ülke bırakabilecektik, onu bile hayal etmek insanı dehşete düşürüyor. Bu nedenle bu girişimi küçümsemeyelim, hafife almayalım ve buna sebep olanları asla affetmeyelim. Çünkü bu girişim başarılı olsaydı bizi kimse affetmeyecekti" dedi.
 
Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalara atıfta bulunan Hotar, "Türk milleti olarak bir sözümüz vardır. Merhamet edersen, merhamet edilecek duruma düşersin. O’nun için hukuk çerçevesinde, kurunun yanında yaşta yanmamasına dikkat ederek ama en kesin şekilde bu temizliği yaparak yolumuza hep beraber devam edelim. Hiç kimsenin benim, çocuklarımın ve ülkemin yok olmasına, karartılmasına sebep olmaya hakkı yoktur" dedi.
 
Konuşmaların ardından Kemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen demokrasi konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ardından, açılan resim sergisi gezildi.
 
Sosyal Market’in açılışı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
 
Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2016, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER