banner9

Kemalpaşa'da Bilim Şenliği

İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nde ’Bilim Köyde, Şehirde, Heryerde’ konulu bilim şenliği düzenleniyor.

Kemalpaşa'da Bilim Şenliği
 
Kemalpaşa Belediyesi öncülüğünde kentte, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK, Ege Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde ’Bilim Köyde, Şehirde, Heryerde’ konulu bilim şenliği düzenleniyor. Çocuk ve gençlerin bilime olan ilgisinin artırılması amacıyla hayata geçirilen proje, 30 Eylül’e kadar devam edecek. Ortaöğretim ve lise çağındaki çocuk ve gençlerin bilime olan ilgisinin artırılması amacıyla gerçekleştirilen şenliğe; Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Aksakal, Kemalpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Nuri Turan, Kemalpaşa Kültür Koordinatörü Nihat Çamur, öğrenci ve veliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz, Türkiye’nin bilimsel çalışmalarda dünyada dikkat çeken bir ülke haline geldiğini söyledi. Bilim Şenliği’nin Kemalpaşa’nın farklı noktalarında devam edeceği bilgisini veren Yılmaz, "Bilim şenlikleri öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan ve toplumun her kesiminden insanları bilimle buluşturan öğrenme metotlarından birisidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı ise bu metotların ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda yapılan şenlikle, fiziksel ve kimyasal etkinliklerin yanı sıra zeka oyunlarının, gök yüzü gözlemlerinin ve robot teknolojilerinin de yer aldığı 30’dan fazla atölye çalışması sergilenecek. Emeği geçen kişi ve kurumlara bir kez daha teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
 
Şenlikteki 30’dan fazla atölye çalışmasıyla bilimsel bilgi noktasında farkındalık sağlanarak çocuk ve gençlerin bilime olan ilgisinin artırılması hedefleniyor.
 
Açık hava basıncından radyasyona, bilimin temel kanunlarından kök hücrelere kadar geniş bir yelpazede hazırlanan atölye çalışmalarının sunumuyla da vatandaşların da ilgisini çekme hedefleniyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER