banner9

Kemal Aşk Adına Hatıra Ormanı Kuruldu

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Ege Orman Vakfı tarafından, merhum orman yüksek mühendisi Kemal Aşk anısına hatıra ormanı tesis edildi.

Kemal Aşk Adına Hatıra Ormanı Kuruldu
 
İzmir Bornova Laka Erozyon Kontrolü ve Ağaçlandırma Sahası’nda gerçekleştirilen törene İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Kemal Aşk’ın eşi Yüksel, oğlu Bülent Aşk ve kızı Leyla Aşk katıldı. Törende Orman Bölge Müdürlüğü yöneticileri ile Ege Orman Vakfı üyeleri de hazır bulundu.
 
Duygusal anların yaşandığı fidan dikim töreni öncesi konuşma yapan İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, merhum Kemal Aşk’ın Türkiye ormancılığının tarihinde ağaçlandırma ve erozyon kontrolü çalışmaları dendiğinde ilk akla gelen önemli meslek büyüklerinden biri olduğunu, işini adeta soyadı gibi aşk ile yapan, kendilerine her zaman örnek teşkil eden bir orman mühendisi olduğunu belirtti.
 
Kemal Aşk’ın oğlu Bülent Aşk da babalarının Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği ağaçlandırma çalışmaları ile gurur duyduğunu, Orman Teşkilatı’nın gösterdiği vefalı davranış ile "Kemal Aşk Hatıra Ormanı" oluşturulmasının da kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Konuşmaların ardından törene katılanlar yağan yağmura aldırış etmeden, hep birlikte Kemal Aşk Hatıra Ormanı için fidanları toprakla buluşturdu.
Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER