Kayıp Oğlunu Bulana 100 Bin Tl Ödül

İzmir’in Aliağa İlçesi’nde Kurban Bayramı’nın 3’üncü günü ’Kayınbiraderime gidiyorum’ diyerek evinden çıkan fabrika işçisi, 23 yaşındaki Hakan Savğa, bir daha dönmedi. Babası Abdülkerim Savğa, oğlunu gören ve bulunduğu yeri bildirenlere 100 bin lira ödül vereceğini açıkladı.

Kayıp Oğlunu Bulana 100 Bin Tl Ödül
Geçen 6 Ekim Pazartesi geceyarısı evden çıkan Hakan Savğa’dan o günden beri bir haber alınamadı. Yıllar önce Batman’dan gelerek İzmir’in Aliağa İlçesi’ne yerleşen Hakan Savğa’yı bulamadıkları için emniyet ve savcılığa başvurduklarını belirten baba Abdülkerim Savğa, oğlunu bulanlara 100 bin liralık ödül vaad etti.
 
Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde bir nakliye firmasında işçi olarak çalışan Hakan Savğa’nın Kurban Bayram’ının 3’üncü günü gece yarısı eşini uyandırarak, "Ağabeyin beni çağırıyor. Bakıp yarım saate gelirim" dediğini hatırlatan baba Abdülkerim Savğa, şunları anlattı:
 
"Kapıyı da eşi ve çocuğunun üstüne kilitleyerek evden çıkmış. Gece saat 02.30’da uyanıp eşinin hala eve dönmediğini gören Hicran, telefonla da ulaşamayınca, Aliağa Bozköy’deki ağabeyi Osman Özsoy’u aramış. Özsoy ’Biz köydeyiz, kocanı saat 23.00 gibi buralarda görmüştüm’ demiş. Oysa oğlum gece yarısından sonra evden çıkmış. Köyde olması mümkün değil."
 
"OĞLUMUN HAYATINDAN ENDİŞE DUYUYORUM"
 
Konuyla ilgili emniyet ve savcılığa başvurduklarını, oğlunun şu an tüm ülkede arandığını söyleyen Abdülkerim Savğa, "Bana bir telefon geldi. Tanımadığım bir ses ’O iş tamam, bitireceğim’ dedi. Daha sonra ne kadar aradıksa da o telefona bir daha ulaşamadık. Oğlumun hayatından endişe duyuyorum. Bulana, görene, haber verene ismini hiç kimseye açıklamamak kaydıyla 100 bin lira vermeye hazırım. Yeter ki oğlumun yüzünü bir daha görebileyim" diye konuştu.
 
Eşi Hicran Savğa’yı kaçırarak evlenen ve bir kız çocuk sahibi olan Hakan Savğa’nın, eşinin ailesiyle bir husumet yaşadığını ileri süren baba Savğa, oğlu ile ilgili en ufak bilgisi olanların 0543.6896403 numaralı telefonu aramalarını da istedi. Abdulkerim Savğa, Aliağa’daki elektrik direkleri ve panolara oğlunun resminin bulunduğu afişleri yapıştırarak, ilçe halkından yardım istedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER