Kayıkçı Kavgasını Bırakın

Bu şehrin iki tane bir numarası tüm İzmirlilerin gözü önünde polemik bir savaş veriyorlar.

Kayıkçı Kavgasını Bırakın
EROL YARAŞ
 
Gözümüz aydın iyi bir tartışma konumuz daha oldu.
 
İzmir Valisi, Mustafa Toprak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu bir kez daha karşı karşıya geldiler. Bu sefer konu şehir içinde kalan taş ocakları ve çimento fabrikaları.
 
Defalarca yazdım yazmaya da devam edeceğim taş ocakları ve çimento fabrikaları bu şehrin kanayan yarasıdır. Yıllar evvel şehir dışına taşınmaları lazımdı ama her ne hikmetse bir türlü bu olay gerçekleşmedi veya gerçekleştirilmesine müsaade edilmedi.
 
İzmir’de görev yapan tüm valiler ve belediye başkanları ‘’gitsinler’’ derler ama bence bir türlü beceremezler. Toz lobisi hep galip gelir.
 
Bu şehrin atanmış bir numarası ile seçilmiş bir numarası şimdi toz lobisine karşı konuşuyorlar.
 
Vali Toprak’ın “Belkahve’den baktığımda tozdan başka bir şey gözükmüyor. Bu şehir nedir, İzmir’e mi giriyorum. Ben de bu tesislerin kapanmasını istiyorum.’’ sözüne anlaşılan Başkan Kocaoğlu çok alınmış olmalı ki cevap veriyor “Ben de istiyorum demekle bu iş olmaz.’’ Dedikten sonra kirliliği yaratanlara gözdağı veriyor. ‘’Ya filtre ve arıtma yaparsınız ya da cezai müeyyide uygulanır” diyerek de bir anlamda Vali Toprak’ın görevini tam olarak yapmadığını ima ediyordu. 
 
Özet; Bu şehrin iki tane bir numarası tüm İzmirlilerin gözü önünde polemik bir savaş veriyorlar.
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER