banner51

Kaya'dan Referandum Mesajları

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, partisinin Urla, Güzelbahçe ve Narlıdere İlçe Danışma Meclisi toplantılarına katıldı. Parti üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Urla İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Kaya, 16 Nisan'da sandıklardan çıkacak 'evet' kararı ile birlikte Türkiye'nin aydınlık yarınlarının kapısının aralanacağını ifade etti.

Kaya'dan Referandum Mesajları
2023, 2053 ve 2071 hedeflerine, muasır medeniyetlerin seviyesine çıkmak için canla başla çalıştıklarını kaydeden AK Partili Kaya, "15 yıldır gece-gündüz çalışan, ülkemizin gelişmesi, kalkınması, milletimizin refahı için gayret gösteren bir kadronun mensuplarıyız. Bütün bu çalışmalar, millet olarak topyekun elde ettiğimiz kazanımlar boşa gitmesin istiyorsak 16 Nisan'da kararımız 'evet' olmalıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, istikrar demektir. Bu sistem, Türkiye'ye kalıcı istikrar getirecek, ülkemizin istikbaline ışık tutacak. Bu sistemle birlikte, milletimizin elde ettiği bütün kazanımlar korunmuş olacak"  dedi.
 
BU BİR YÖNETİM SİSTEMİ DEĞİŞİKLİĞİDİR
 
18 maddelik anayasa değişiklik teklifiyle birlikte ortaya koyulan sistemin adının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğunu hatırlatan Kaya, konuşmasına şöyle devam etti, "16 Nisan'da hepimiz bir yönetim sistemi değişikliğini oylayacağız. Bu bir yönetim sistemi değişikliğidir. Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle, ülkesiyle, bölünmez, üniter bir devlettir ve bu vasfı asla bir tartışma konusu değildir. Bizim ilkelerimiz bellidir. Biz, 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkeleri çerçevesinde hareket ediyoruz. Bizim getirdiğimiz değişiklik teklifi, Türkiye Cumhuriyeti'ni daha güçlü kılacak, vatandaşlarımızın daha müreffeh bir şekilde yaşamalarına zemin hazırlayacaktır. Geçmişte Türkiye istikrarsızlıklardan çok çekti. Bugünkü yönetim sistemi sürdürülebilir bir sistem değildir. 15 yıldır iktidarda AK Parti var, tek başına iktidarın getirdiği istikrarlı yönetim sisteminin rahatlığını hepimiz yaşadık. Ancak biz geleceği düşünmek zorundayız. Getirdiğimiz bu sistemle birlikte artık Türkiye'de kalıcı istikrar sağlanacak. Kim yönetirse yönetsin, istikrar içinde yönetecek. 15 yıl öncesini bir hatırlayın. Milletimiz artık koalisyon tartışmaları, muktedir olamayan hükümetler istemiyor. Bir aydan uzun süremeyen hükümetleri görmek istemiyor. Elbette bunlar, AK Parti hükümetleri döneminde yaşanmadı ama bizden önceki dönemlere bakarsak, 25 günlük hükümetlerin olduğunu görüyoruz. Türkiye geçmişte siyasi istikrarsızlıklardan çok çekti. Siyasi istikrar ile ekonomik istikrar arasında çok önemli bir ilişki var. Siyasi istikrar bozulduğunda ekonomik istikrar da bozuluyor. Siyasi istikrar güçlendiğinde bu ekonomiye de yansıyor. Bu sistemle birlikte, Türkiye büyük bir geleceğe doğru emin ve kararlı adımlarla yürüyüşüne devam edecek. Türkiye'nin ihtiyacı olan, milletimize yakışan yönetim sistemiyle birlikte, 2023, 2053, 2071 gibi tarihimize hedef alarak çizdiğimiz önemli hedeflerin hepsine erişeceğiz. Bu anlamda, 16 Nisan sıradan bir halk oylaması değildir. Gelecek kuşakların, gençlerimizin, kadınlarımızın, 79 milyon vatan evladının geleceğini garanti altına alacak bir sistemin miladıdır" 
 
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER