banner9

Kaya'dan Karabağlar Çıkarması

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Karabağlar'da işadamlarıyla kahvaltıda buluştu, esnaf ziyaretleri yaptı ve sivil toplum kuruluşlarını gezdi. Kaya, "Harita Kadastro Mühendisi bir Belediye Başkanı var. 8 buçuk yıldır ilçesine imar planı kazandıramadı" dedi.

Kaya'dan Karabağlar Çıkarması

AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Kazım Erten ve yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği programlara ilgi büyüktü. İşadamlarıyla buluşmasında yaptığı konuşmada, Karabağlar'ın ilçe olduğu zamandan bu zamana kadar geçen sürede aynı idarenin yerel yönetimde iktidar olduğunu hatırlatan Kaya, “Karabağlar'da 8 buçuk yıldır aynı idare var. Bakıyoruz, Karabağlar bir adım ileri gitmedi. Hep havanda su dövdüler. Projeniz varsa gelin size destek olalım, Karabağlar için kapı kapı gezmeye hazırız dedik, çağrımız yanıtsız kaldı. Uzattığımız eli tutmadılar. Biz kentle ilgili bir mesele söz konusu olduğunda, AK Parti, CHP, MHP diye bir ayrım yapmıyoruz. Proje üreten, destek isteyen herkesin yanındayız. Ancak bu yerel yönetimin Karabağlar için bir tane projesi bile yok" dedi.

"HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSİ CHP'Lİ BAŞKAN İLÇESİNE İMAR PLANI YAPAMADI"

Karabağlar'daki 100 işadamıyla kahvaltıda buluşan  Kaya, ardından Yeşilyurt'ta bulunan özel bir kütüphanede bölge sakinlerini dinledi. Eskiizmir Caddesi'nde esnaf ziyaretleri yapan Kaya, Kars Susuzlular Derneği ve Sivas Yiğidolar Derneği'ni de ziyaret ederek dernek yöneticileriyle buluştu. Karabağlar'da imar ile ilgili ciddi sıkıntı olduğunu gözlemlediklerini, bu konuda özellikle müteahhitlerden ve vatandaşlardan yoğun şikâyet geldiğini belirten Kaya, şunları söyledi:

“Karabağlar'da belediyenin her işi eline yüzüne bulaştırdığını, beceriksizliklerini her konuda gösterdiklerini görüyoruz. Karabağlar'ın nüfusu ortada, İzmir'in en büyük ikinci ilçesinden bahsediyoruz, son bir yılda kesilen inşaat ruhsatı sayısını nüfusa göre orantıladığımızda ortaya çok komik bir rakam çıkıyor. Geçtiğimiz yıl Karabağlar'da 600 inşaat ruhsatı kesilmiş. Oysa Karabağlar'ın üçte biri kadar nüfusa sahip Torbalı'da baktığımızda bu rakam oldukça yüksek. Geçtiğimiz yıl Torbalı'da kesilen inşaatı ruhsatı sayısının bin 200 olduğunu görüyoruz.  Harita Kadastro Mühendisi bir Belediye Başkanı var. 8 buçuk yıldır ilçesine imar planı kazandıramadı."

"HEM İŞ YAPMAZLAR HEM DE YAPANA DAVA AÇARLAR"

Karabağlar'da kentsel dönüşüm konusunda 2013 yılında bakanlık tarafından belediyeye yetki devri yapıldığını hatırlatan Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yetki istediler, verildi. Yetki var ama iş yok. Çünkü iş yapmaya niyetleri yok. Bırakın işi, projeyi, ortada plan dahi yok. Hükümetimiz Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesini Karabağlar'da başlattı. Bakanlık tarafından 540 hektarlık afet riski altındaki alanın ilk etabı olan 101 hektarlık bölgede başlayacak olan projeye de dava üstüne dava açtılar. Karabağlar Belediyesi söz konusu projeye 4 tane dava açtı. Hem iş yapmazlar, hem de yapana dava açarlar."

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER