Kaya: Sıradaki Gelsin

İZMİR’de bombalı patlamaların ardından Ege Genç İşadamları Derneği’nin hükümetin istifasını istemesine ''HDP ağzıyla konuşuyor'' diyen AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya’ya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ardından CHP’li gençler ve son olarak da CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan tepki gösterdi. Kaya, eleştirilere twitter hesabından yanıt verdi,

Kaya: Sıradaki Gelsin
 
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, twitter hesabından yaptığı açıklamada CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın kendisine verdiği yanıtta çok öfkeli olduğunu hatırlatarak, şu ifadeleri paylaştı:
 
“Benim çok öfkeli olduğumu benim kullandığım dilin İzmir’in uzlaşı ve barışçıl kültürüne zarar verdiğini ifade etmiş. Evet, teröre cesaret veren açıklamalar yapanlara, terörü kınamak yerine devlete ve güvenlik güçlerimize saldıranlara çok öfkeliyim. Hainlere ve yaptıkları ihanete müsamaha gösterenlere, terörle mücadeleyi akamete uğratmak isteyenlere çok öfkeliyim. İzmirli’yim. İzmir’in engin hoşgörüsü ve barışçıl kültürünün ne anlama geldiğini çok iyi bilirim. İzmir’in dünyaya örnek olan hoşgörüsü ve barışçıl kültürü, söz konusu terör olduğunda kırmızı çizgiye dayanır. İzmir ve İzmirli hemşehrilerimiz, teröre ve terörü cesaretlendirenlere asla hoşgörüyle bakmaz. Böyle bir zihniyetle de asla uzlaşmaz. Sayın Murat Bakan, CHP’nin HDP ile flörtü devam ederken uzlaşmadan bahsediyor. Bizim istediğimiz uzlaşma kahraman askerimiz. Polisimiz terörle cansiperane mücadele ederken teröre karşı ortak bir duruş göstermektir. Söz CHP’nin HDP ile flörtünden açılmışken, Sayın Murat Bakan’ın HDP’nin barajı aşmasını gönülden istediği yönündeki beyanını unutmadık. Barajı aşması için destek verdiğiniz. HDP’nin yaptığı her eylem ve gösterdiği duruşa ortaksınız! Acaba yüzünüz kızarıyor mu? Açık ve net bir şekilde ifade ediyorum, teröre ve teröristlere asla müsamaha göstermeyeceğiz. Onları cesaretlendirenlerle de uzlaşmayacağız. Dün Sayın Aziz Kocaoğlu’nun bugün Sayın Murat Bakan’ın feveranlarının sebebi bir suçluluk kompleksi içinde olmalarıdır. Sıradaki gelsin."
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2016, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER