Kaya, Meclis Tatilini Boş Geçirmedi

64. Hükümet'in programı üzerine yapılan görüşmeler ve güven oylamasının sonuçlanmasının ardından TBMM'nin kısa bir tatile girmesiyle birlikte seçim bölgesi İzmir'e gelen AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, üç günde dokuz ilçe gezdi. İlk iki günde Kınık, Bergama, Dikili, Foça, Aliağa, Menemen, Torbalı ve Selçuk ilçelerini turlayan Kaya, son olarak Bayındır ilçesini ziyaret etti.

Kaya, Meclis Tatilini Boş Geçirmedi
Bayındır'da kendisine eşlik eden AK Parti İlçe Başkanı Uğur Demirezen ve beraberindeki partililerle birlikte esnafları gezen, kahvehane ziyaretleri yapan Kaya'dan önemli açıklamalar geldi. Özellikle geçimini çiftçilikle ve hayvancılıkla sağlayan bölge halkına seslenen Kaya, AK Parti'nin yeni dönemde ekonomide odaklanacağı önemli alanların başlarında tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerinin geldiğini belirtti.
 
Tarım sektöründe, yemde ve gübrede KDV'yi kaldıracaklarını belirten Kaya, genç çiftçilere projelerine yönelik 30 bin lira karşılıksız destek vereceklerini hatırlattı. Kaya, tarımsal desteklerin, 190 tarım alt havzasında, iklim, toprak ve topografyanın yanı sıra mevcut su potansiyeli ve bitkilerin su tüketimi dikkate alınarak, alt havzalar düzeyinde, bölgesel ve ürün bazında yeniden düzenleneceğinin bilgisini verdi. İşletme büyüklüğü 5 dekarın altındaki meyve, sebze, süs bitkisi yetiştiriciliği yapan çiftçilere destekleme ödemesi yapılacağını açıklayan Kaya, çiftçilere, seralarının modernizasyonu için faizsiz kredi vereceklerini de sözlerine ekledi. Koyun-Keçi yetiştiriciliğine yönelik teşvikleri artıracaklarını, süt ve et üretiminde sözleşmeli model geliştireceklerini ifade eden Kaya, "Yeni dönemde çiftçilerimiz ve hayvancılarımız için önemli desteklerimiz olacak. Ege Bölgesi, İzmir, topraklarının verimiyle Küçük Menderes Havzası tarımın merkezi konumundadır. Gerçekleştireceğimiz projeler ve desteklemelerle, bölgemizin ekonomisine ciddi katkı sağlayacağız" dedi. 
 
Terörle mücadelede kararlılık vurgusu 
 
Bayındır'ın Zeytinova Mahallesi'nde vatandaşlarla sohbet eden AK Parti İzmir Milletvekili Kaya, vatandaşların terörle mücadelede hükümet tarafından ortaya koyulan kararlı tutumun devam etmesi yönündeki istekleri üzerine de bir değerlendirme yaptı. Terörün her türüne karşı kararlılıkla mücadele vereceklerini belirten Kaya, "Terör nereden gelirse gelsin, adı ne olursa olsun mücadelemiz kararlılıkla devam edecek. Türkiye'yi teröre teslim etmeyiz. Kamu düzenini sağlamak, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü korumak asli görevimizdir. Bu noktada durmak, yılmak, geri adım atmak asla yoktur. Ne teröre, ne de teröre sırtını dayayarak, terörü referans kabul ederek siyaset yapmaya çalışanlara müsamaha göstermemiz beklenemez. Vatandaşlarımız müsterih olsun" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2015, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER