'Katkı Payını Kaldıracağız'

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, AKP iktidarının 'sağlıkta devrim yaptık' iddiasının hızla çöktüğünü, kendilerinin iktidara geldiğinde zulüm haline gelen katkı payını kaldıracaklarını açıkladı.

'Katkı Payını Kaldıracağız'
İkinci altı yılda Ak Parti'nin sağlık politikasının çöktüğünü, sağlık hizmetlerinin her aşamasına yedirilen katkı paylarının Anayasa'daki sosyal devlet ilkesini ihlal ettiğini ifade eden Çıray, "Katkı payı başta emeklilerimiz olmak üzere çalışmış ve çalışan bütün vatandaşlarımız için tam bir zulme dönüştü. 1 Kasım'da CHP iktidarıyla birlikte bu zulüm de son bulacak" dedi. 
 
Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'ndeki meslektaşlarını, hastaları ve huzur evi sakinlerini ziyaret eden, Hastane Başhekimi Op. Dr. Ali Serdar Pedükcoşkun ve eşi Op. Dr. Nazan Pedükcoşkun'un karşıladığı Çıray çifti önce hastane yönetiminden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra Milletvekili Çıray Tıp Fakültesinde birlikte okuduğu ve hastanede görev yapan bazı arkadaşlarıyla birlikte hastaları ziyaret etti. Yangın sonrasında hastaneye yerleştirilen Zübeyde Hanım Huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenen Çıray çifti verdikleri küçük hediyelerle onları mutlu etti. 
 
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER