banner9

Karşıyaka'ya 28 Milyon Liralık Yatırım

Karşıyaka Belediyesi’nin, 2015 yılında kentin her köşesine toplam 28 milyon liralık yatırım yaptığı açıklandı.

Karşıyaka'ya 28 Milyon Liralık Yatırım
 
2015 yılında 187 milyon liralık bütçe ile kente hizmet üreten Karşıyaka Belediyesi, yıl boyunca, fiziki, kültürel ve sosyal anlamda 28 milyon liralık yatırıma imza attı. Hizmetlerde aslan payını Fen İşleri Müdürlüğü aldı. Bir yıl içinde; Girne Lunapark içinde yeni Kapalı Spor Kompleksi inşa edildi, açılma aşamasına gelindi. Nergiz Direniş Parkı’ndaki yenileme ve yeşillendirme çalışmaları başladı. 40 okulda bakım ve onarım yapıldı. Bostanlı ve Şemikler pazaryerlerinin üstü kapatıldı. Muhtarlık ofisleri yenilendi ve 25 mahallede asfaltlama çalışması yapıldı. Toplam 21 milyon liralık yatırıma imza atıldı.
 
DAHA YEŞİL KARŞIYAKA
 
Karşıyaka’nın daha yeşil olması doğrultusunda, tüm mahallelerdeki park ve yeşil alanların bakımları gerçekleştirildi, oyun grupları yenilendi. Okul bahçelerinde de ağaçlandırma çalışmaları yapıldı. Mustafa Kemal Mahallesi’nde 110 bin metrekarelik boş araziyi 400 adet ağaç, 45 bin adet yer örtücü bitki ve 15 bin adet çalıyla donatan ekipler yeni bir rekreasyon alanı yarattı. Kardeş belediyelere yapılan yardımlarla birlikte Park- Bahçeler Müdürlüğü de yaklaşık 4 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi.
 
SOKAKLAR GÜZELLEŞTİ
 
Cadde ve sokakların düzenini sağlamak adına yapılan çalışmalar kapsamında da trafiğin yoğun olduğu noktalara yol butonları, hidrolik bariyerler, bisiklet bağlama üniteleri ve kaldırım babaları montajı gerçekleştirildi. Trafolar boyanarak modern görünüme kavuştu. İlçenin en işlek 4 noktasına güneş panelli WİFİ noktası konuldu. Bir yılda 500 bin insan faydalandı. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bir yılda 1 milyon liralık yatırım yaptı. Yıl içinde gerçekleşen Karşıyaka’nın bir yıllık fiziki yatırımları, onlarca kültürel ve sosyal etkinlikle süslendi. Sosyal yardımlara 2 milyon liralık bütçe ayrıldı. Bir yılda 68 konser, 27 söyleşi, 17 tiyatro oyunu gerçekleştirildi.
 
"2016 BARIŞ VE HUZUR GETİRSİN"
 
Yeni yıla yeni umutlarla girdiklerini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "2015 ne yazık ki buruk ve toplumsal acıların fazlaca yaşandığı bir yıl oldu. Üzüntüleri içimize attık ve yeni yıla taşımak istemiyoruz. Biz yatırımlarımızı hizmetlerimizi üretiyoruz ancak yaşanan acılar içimizde yara açıyor. 2016 yılının barış, kardeşlik ve huzurun sağlandığı bir yıl olmasını diliyor, tüm yurttaşlarımın yeni yılını kutluyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER