Karşıyaka'nın Yüzme Tesisi Haziran'da Açılıyor

KARŞIYAKA Belediyesi, ilçeyi yarı olimpik ölçülerdeki ilk kapalı yüzme havuzuna kavuşturuyor. 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu bünyesindeki açık havuzun üzerini kapatarak modern bir yüzme tesisine dönüştüren belediye, Haziran ayı başında açılışı yapacak.

Karşıyaka'nın Yüzme Tesisi Haziran'da Açılıyor
 
Karşıyaka’nın kapalı yüzme havuzu ihtiyacını gidermek için çalışan Karşıyaka Belediyesi, 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu’nun ön tarafındaki yarı olimpik havuzun üzerini kapattı. Tamamlanma aşamasına gelen çalışmalar kapsamında alanın üzeri son teknoloji çatı sistemiyle kaplandı. Yerden ısıtma, nem alma ve havalandırma sistemleri kuruldu. Havuz girişi, tribünler ve soyunma odaları engelli kullanımına uygun hale getirildi. 2,10 metre derinlikteki havuz çanağında, yüzme bilmeyenler ve küçük çocukların eğitimi için 1,60 metre derinliğinde bir bölüm de oluşturuldu. Havuz içi mekanik sistemi ile seramik kaplama çalışmasının da tamamlanmasının ardından, Mayıs’ın son haftasında havuza su verilerek sistem kontrolü yapılacak.
 
YÜZME, SU TOPU, DALIŞ
 
Haziran ayında törenle hizmete açılacak tesis; yüzme takımlarının antrenmanlarına ev sahipliği yapacak. Karşıyaka Belediyespor bünyesinde kurulacak su topu takımı da çalışmalarını bu tesiste gerçekleştirecek. Yüzme kursları açılacak. İlerleyen süreçte aletli dalış ve cankurtaran eğitimleri verilecek. Vatandaşlar da abonelik sistemiyle, belirli gün ve saatlerde havuzdan yararlanabilecek.
 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER