Karşıyaka'nın Filizleri El Ele Verdi

Karşıyaka Belediyesi’nin Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’nden burs alan ve eğitim yaşamlarına İzmir’de devam eden 27 üniversiteli; belediyenin anaokullarında eğitim gören 3-6 yaş grubu öğrencilerle düzenli olarak bir araya gelecek ve akademik branşlarına göre mini kurslar verecek. Bu sayede Karşıyaka’nın Filizleri, anasınıfı öğrencilerinin eğitim ve sosyal yaşamına katkı koyarak rol model olacak.

Karşıyaka'nın Filizleri El Ele Verdi
Karşıyaka Belediyesi, üniversite öğrencileri ile ana sınıfına başlayan minikleri bir araya getirecek yeni bir uygulama başlattı. ’Sıra Sende - Tut Elimi’ ismi verilen uygulama önerisi, Karşıyaka’nın Filizleri Projesi kapsamında burs alan ve eğitimlerine İzmir’de devam eden üniversite öğrencilerinden geldi. Uygulama sayesinde, belediyenin anaokullarındaki minik öğrencilerle düzenli olarak bir araya gelecek olan Filizler, belediyenin anaokullarında, kendi eğitim branşlarına göre mini kurslar verecek.
 
HEM KURS HEM SOSYAL AKTİVİTE
 
Uygulama için; spor akademisinden edebiyata, kimyadan matematiğe kadar on ayrı branşta eğitim gören 27 üniversite öğrencisi tespit edildi. Minik eğitim programlarına göre, düzenli olarak kurs programları oluşturuldu. İlk eğitimi de Dokuz Eylül Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencisi Merve Karaca verdi. Karşıyaka’nın Filizleri Anaokulu ile başlayan uygulama belirli aralıklarla devam edecek ve belediyenin diğer anaokullarına da yayılacak. Minik öğrenciler, üniversiteli abi ve ablaların hem akademik bilgilerinden faydalanacak hem de farklı sosyal aktivitelerle neşe bulacak.
 
"GURUR DUYDUM"
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka’nın Filizleri Türkiye’ye yayılan ve örnek alınan bir sosyal sorumluluk projesi oldu. Apartmanlar, sivil toplum kuruluşları ve toplumun farklı kesimlerinden burs desteği alan pırıl pırıl gençlerimizin, küçük kardeşlerini unutmaması ve kendi branşlarında onlara destek olmak istemeleri bizler için gurur kaynağıdır. Bilgiyi paylaşmak ve yeni filizlerin yetişmesine katkı koymak çok değerli. Bu güzel uygulama sayesinde, üniversiteli ’filizleri’ minik ’filizlerle’ buluşturacağız. Gençlerimiz bize gösterdi ki geleceğimiz güvence altında ve yarınlar için daha da umutluyuz. Karşıyakalılara manevi borcunu bu şekilde ödemeyi tercih eden üniversite öğrencilerimizi kutluyorum" diye konuştu.
 
"BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ2
 
Projeye destek verecek olan üniversiteliler de “Karşıya’nın Filizleri Projesi sayesinde, harcamalarından kısarak bizlere burs veren Karşıyakalılara şükran borçluyuz. Bizlere, büyük bir aile olduğumuz duygusunu yaşatan Karşıyakalılara manevi borcumuzu ödeyebilmenin en güzel yolunun, minik kardeşlerimize destek vermek olduğunu düşündük. Onların eğitimlerine ve sosyal yaşamlarına katkı koyabilirsek ne mutlu bize" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER