Karşıyakalı Gençleri Ata'nın Huzuruna Çıktı

Karşıyaka Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında 300 öğrenciyi Anıtkabir’e götürdü.

Karşıyakalı Gençleri Ata'nın Huzuruna Çıktı
Bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen Anıtkabir Gezisi’ne Karşıyaka’daki 16 ayrı lise ile KARGEM’de eğitim gören toplam 300 öğrenci ve görevli öğretmenler katıldı. Bir gece konaklamalı gerçekleştirilen gezide, Ankara’daki önemli yerler de ziyaret edildi. Rehberler eşliğinde gerçekleşen gezi Anıtkabir’den sonra Anadolu Medeniyetler Müzesi, Cumhuriyet’in kuruluş döneminde kullanılan birinci ve ikinci Meclis binaları, Ankara Kalesi ile tarihi mekanlarla devam etti.
 
Anıtkabir’deki ziyarette duygusal anlar yaşandı. Karşıyaka Belediyesi öncülüğünde hazırlanan programla özel tören düzenlendi. Bahçede bir araya gelen gençler hep birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Mozoleye çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Anıtkabir Anı Defteri’ne de "Karşıyaka Gençliği Atasının İzindedir" yazıldı.
 
Büyük Önder Atatürk’ün annesini Karşıyakalılara emanet ettiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Bizler için Atatürk sevgisinin ayrı bir önemi var. Atatürk ilkelerine sıkı sıkıya sarılan bir nesil, gelecekte de aynı iradeyle ülkesine sahip çıkacaktır. Gençlerimizin yoğun talepleri doğrultusunda gezimizi gerçekleştirdik. Onların Atatürk’ü daha yakından tanımaları ve onun ışığında aydınlanmaları için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER