Karşıyaka'dan Bayram Hediyesi

Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği ile dünya çocuklarını 24. kez buluşturan Karşıyaka Belediyesi, 23 Nisan coşkusuna bir de Çocuk Kütüphanesi sevincini ekledi. 5 bin kitaplık okuma odalarının yanı sıra, oyun, müzik ve resim atölyelerinin de yer aldığı İzmir'in en modern kütüphanesi, muhteşem bir törenle açıldı.

Karşıyaka'dan Bayram Hediyesi
Zübeyde Hanım Mahallesi, Park Yücesoy Sitesi yan tarafında bulunan Çocuk Kütüphanesi, hayırsever Cemal Yücesoy tarafından bağışlandı. 360 metrekare kapalı ve 3 bin 600 metrekare açık alana sahip olan kütüphane içinde; 5 bin kitabın yer aldığı okuma ve etkinlik salonlarının yanı sıra, oyun/oyuncak odası, resim atölyesi ve müzik etkinlik odası da tasarlandı. Aynı anda onlarca çocuk kütüphaneden faydalanabilme imkanına kavuştu. İzmir'in en modern kütüphanesine eski Karşıyaka Belediye Başkanlarından Şebnem Tabak'ın adı verildi.
 
ŞENLİK TADINDA AÇILIŞ
 
Açılış törenine; Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Ahmet Berki Dibek, eski milletvekili Mehmet Ali Susam, Şebnem Tabak, Hayırsever Cemal Yücesoy, CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile üyeleri, muhtarlar, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda Karşıyakalı katıldı. Uluslararası Çocuk Şenliği için kente gelen yabancı çocukların hazır bulunduğu açılışta, Trabzon’dan gelen minikler gösteri sergiledi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Akpınar, çocuklarla beraber kütüphaneyi gezdi.
 
TEK SİLAHIMIZ BİLİM, KÜLTÜR, SANAT
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Bizim, kütüphanelerden, okullardan, laboratuvarlardan başka cephemiz; bilimden, sanattan, düşünceden başka silahımız yoktur. Barış, özgürlük, çağdaşlık, laiklik uğruna verilen mücadele, başka türlü asla kazanılamaz. Karşıyaka’nın her mahallesine, en uzak köşesine, çağdaşlığın, bilimin, kültür ve sanatın ateşini taşıyoruz. Bir kütüphanenin bin cezaevini kapatacağını, bir kitabın bir hayatı kurtaracağını bilerek, çocuklarımıza bir “Çocuk Kütüphanesi” armağan ediyoruz. “Karşıyaka Belediyesi Şebnem Tabak Çocuk Kütüphanesi” kentimize, ülkemize, çocuklarımıza güzellikler getirsin” dedi.
 
ÇOCUKLARA DAHA ÇOK YATIRIM
 
Hayırsever Cemal Yücesoy, kütüphanenin hem Karşıyaka’ya hem de tüm çocuklara armağan olduğunu söyledi. “Çocuklar için daha fazla yatırım yapmak için her zaman birlikte hareket edeceğiz” dedi.
 
ONUR DUYDUM
 
Kütüphaneye ismi verilen eski Karşıyaka Belediye Başkanı Şebnem Tabak “Adımın bir çocuk kütüphanesinde yaşayacak olması beni onurlandırdı, mutlu etti” dedi. Zübeyde Hanım Muhtarı Rahmi Nalbantoğlu da çocuklara yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Akpınar’a teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER